Susedia počuli plač a nárek z domu staršieho páru. To, čo polícia zistila, bolo srdcervúce…

Susedia počuli plač a nárek z domu staršieho páru. To, čo polícia zistila, bolo srdcervúce…

5 apríla, 2024 0 Od Redakcia

V starobe sa človeku vráskavie koža, zbelejú psty, zošedivejú vlasy, zhorší sa zrak a človek stráca aj silu. Žiaľ, v tomto veku potrebuje pomoc druhých, pretože nedokáže sám vykonávať jednoduché každodenné činnosti. Mnohé staršie páry žijú bez pomoci a zo dňa na deň sú menej schopné postarať sa o seba kvôli svojmu zdraviu. Keď ich ovládne osamelosť, môže to ich stav ešte zhoršiť.

Príbeh osamelého staršieho páru

Jedného dňa polícia v Ríme dostala hlásenie o hlasnom náreku a plači z domu staršieho páru. Polícia okamžite išla vyšetriť, čo sa stalo. V dome našli 89-ročného Jole a 94-ročnú Michele. Na ich prekvapenie nenašli žiadne známky násilia, ako to zvyčajne býva. Namiesto toho našli starší pár sedieť pred televízorom, pozerať správy a smiať sa na hrôzach sveta. Na stole pred nimi ležalo niekoľko kúskov suchého chleba a na tanieri niekoľko bobúľ hrozna.

Uvedomili si, že manželia nepotrebujú ochranu pred žiadnym votrelcom, iba pred osudovou samotou, ktorá ich v ich starobe dostihla.

Veľkorysosť polície

Úlohou polície bolo obhliadnuť miesto činu, zistiť, čo sa stalo a potom spísať správu. Namiesto toho sa rozhodli pomôcť staršiemu páru, ako sa len dalo. Pripravili im jednoduchú, ale chutnú večeru z cestovín, masla a parmezánu a umyli riad. Snažili sa manželov rozveseliť, aby im robili spoločnosť v ich osamelosti. A najcennejšou ingredienciou tejto večere nebolo nič iné ako ľudskosť.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!