Mladá mamička miluje svoje dieťa, ale nenávidí byť matkou …

Mladá mamička miluje svoje dieťa, ale nenávidí byť matkou …

13 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Mama sa stretla s podporou online po tom, čo priznala, že hoci miluje svoju dcéru, v skutočnosti nenávidí byť matkou a všetku zodpovednosť, ktorú to zahŕňa. Je samozrejmé, že by ste od rodičov čakali, že povedia, ako veľmi milujú svoje deti, ale len málo ľudí priznáva, že hoci svoje deti milujú, v skutočnosti sa im nepáči byť rodičmi.

Mamička sa však priznala, keď prezradila, že svoju dcéru ľúbi, no zároveň ju obviňuje za to, čo spôsobila jej telu a za to, že ju zbavila slobody. „Nenávidím všetko na tom, byť rodičom; neustála potreba byť pri nej, žiadny odpočinok, žiadne voľno, 24/7 neplatená práca nad rámec celých ôsmich hodín platenej práce,“ napísala na fóre.

„Neexistuje žiadna sloboda, len zodpovednosť a starosť o všetko. Nehovoriac o nedostatku financií, ktorý s tým súvisí.“

Predpokladali by ste, že jej tehotenstvo bolo náhodné, neplánované, ale ona tvrdí, že jej dieťa bolo plánované. Cítila sa však ako keby bola donútená  mať deti. „Nechala som sa spoločnosťou a ľuďmi okolo mňa presvedčiť, že by som mala mať dieťa z povinnosti a teraz som tu s celoživotným nasadením,“ dodala.

No hoci je to téma, o ktorej sa často verejne nehovorí, mamička sa stretla s ráznym ohlasom od ostatných rodičov, ktorí sa dokázali vžiť do jej pocitov a ubezpečili ju, že nie je sama.

„Len ti chcem povedať, že nie si sama. Bojujem s týmto pocitom každý deň, kým sa nepoddám a nepriznám sa, že áno, byť rodičom je väčšinou na h*vno,“ komentoval ďalší rodič.

„Vydrž a oslov priateľov, poradcov alebo akýkoľvek podporný systém, ktorý máš.“

Ďalšia dodala: „Cítim sa PRESNE rovnako. Moje deti sú mnou tak milované, ale vždy mám pocit, že som urobila chybu, keď som sa rozhodla mať deti. Príde však deň, keď budú samostatné a nebudú ma potrebovať tak ako teraz. Ale sú chvíle, keď som takmer pripravená nasadnúť do auta a odviezť sa niekam ďaleko alebo kričať,  pretože som tak frustrovaná.“

Čo si o tom myslíte vy?