Skláňame sa pred touto 16-ročnou baletkou bez rúk: „Som viac ako je moje postihnutie“…

Skláňame sa pred touto 16-ročnou baletkou bez rúk: „Som viac ako je moje postihnutie“…

13 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Keď matka Vitórie Bueno vzala na jej prvú hodinu baletu, obávala sa či sa jej päťročná dcéra dokáže prispôsobiť. Vitória sa narodila bez rúk a jej sen stať sa jedného dňa tanečnicou sa zdal byť bolestne nereálny – najmä v malom brazílskom vidieckom meste, kde žila a kde ju jej postihnutie odsunulo na okraj spoločnosti.

„Ľudia stáli v rade pred naším domom, aby ju videli,“ hovorí jej matka, 39-ročná Wanda a spomína na ich ohromenú reakciu.

A napriek tomu sa dievča vo svojich 16 rokoch dokázalo sústrediť na kotvy, piruety a ďalšie baletné výzvy. Dokonca začala navštevovať hodiny džezu a stepu. V súčasnosti je pravidelnou študentkou baletnej akadémie vo svojom rodnom štáte Minas Gerais a vďaka svojmu talentu sa stala hviezdou sociálnych médií a inšpiráciou pre mnohých.

„Moje ruky sú pre mňa len detail,“ hovorí dievča v divadle, kde cvičí. „Sledujem očami, akoby som tam mala ruky.“

Keď ju sledujete, ako sa kĺže po drevenom javisku, dokonale zosynchronizovaná so svojimi kolegami v záblesku zelenej a bielej farby, ľahko zabudnete, že tancuje bez rúk.

„Mám pocit, že ich vôbec nepotrebujem,“ dodala.

http://

@vihb_bailarina #make #makeup #delineado #delineador #maquiagem #delineadogatinho #cateyes #foxyeyes #makeupartist #makeuptutorial #foryou #foryoupage #fyp #viral #katebush #strangerthings #bomdia #goodmorning #morning ♬ som original – vihb_bailarina

Podeľte sa o jej inšpiratívny príbeh aj s ostatnými.