Mladá žena prišla o polovicu svojej čeľusti. Teraz chce ukázať ostatným, že krása má viacero definícii…

Mladá žena prišla o polovicu svojej čeľusti. Teraz chce ukázať ostatným, že krása má viacero definícii…

25 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Sonya mala len 9 rokov, keď jej diagnostikovali veľmi zriedkavú formu rakoviny. Ameloblastóm sa zvyčajne najprv prejaví v čeľusti, pričom prvými príznakmi sú opuch tváre, nekontrolovateľné tiky tváre a bolesť zubov. Sonya počas svojho života podstúpila najmenej osem operácií na odstránenie nádoru a v roku 2018 nad chorobou konečne zvíťazila.

Zaplatila však vysokú cenu.

Musela sa znovu naučiť hovoriť

Dnes má Sonya 32 rokov a musela sa znovu naučiť tie najzákladnejšie veci – jesť, piť a hovoriť. Musela sa však naučiť žiť aj so svojím novým vzhľadom, s ktorým spočiatku bojovala. Väčšinu čeľuste jej odstránili. Vďaka podpore rodiny a priateľov sa však dnes cíti sebavedomejšie ako kedykoľvek predtým.

Cesta nebola jednoduchá

„Keď som sa dozvedela o dcérinej chorobe, bola som smutná, celá rodina bola zrazu pobúrená, ale časom sme si na to zvykli, prijali sme situáciu takú, aká bola,“ spomína Sonina matka Odile. Sonya sa stále trochu bojí ukazovať na verejnosti, ľudia na ňu často pozerajú, ale našťastie ju priatelia a rodina podporujú a chránia ju pred negatívnymi reakciami. V dôsledku toho čerpá veľa odvahy.

Táto skúsenosť ju posilnila

„Nebudem klamať a tvrdiť, že sa mi páči, čo vidím v zrkadle, ale už ma to netrápi tak ako kedysi. Kedysi som sa považoval za netvora, ale musel som sa naučiť prijať to, čo sa mi stalo. Teraz vidím v zrkadle ženu, ktorá si prešla mnohým, aby sa dostala až sem,“ povedala Sonya. Žena z Brazílie tiež potvrdila, že kedysi dávala oveľa väčší pozor, keď sa na ňu ľudia pozerali, ale teraz už tomu nevenuje toľko pozornosti.

„Som na ňu hrdá, že sa nevzdáva a nestráca nádej. Vždy tvrdo bojovala,“ povedala Jessica, jedna zo Sonjiných kamarátok.

Krása má viacero definícií

„Nezáleží na tom, ako vyzeráš, na jazvách, každý je krásny. Je pre mňa dôležité ukázať ľuďom, že krása má viac ako jednu definíciu, môže mať rôzne podoby. Mám inú tvár ako ty, ale to neznamená, že som škaredá,“ vyhlásila hrdo Sonya.

Zdieľajte jej príbeh aj ďalej…