Mladá žena si išla ľahnúť s bolesťami rúk, ale už sa nikdy neprebudila…

Mladá žena si išla ľahnúť s bolesťami rúk, ale už sa nikdy neprebudila…

7 januára, 2024 0 Od Redakcia

Abigail Harrisová sa cítila veľmi zle, ale nechcela svojho partnera vystrašiť a tak sa mu to rozhodla nepovedať. Predtým jej diagnostikovali zápal šliach a odporučili jej veľa odpočinku, preto si ľahla do postele.

23-ročné dievča išlo 27. marca do nemocnice, pretože ju ruky a zápästia boleli tak veľmi, že ich nemohla ani udržať. Lekári, ktorí ju vyšetrili, jej diagnostikovali zápal šliach a poslali ju domov s odporúčaním, aby sa nenamáhala. Mladé dievča tak urobilo, ale večer už malo problémy s dýchaním a zavolalo svojej tete, ktorá jej poradila, aby išla do nemocnice.

Harrisovú však ruky bolela tak veľmi, že nemohla šoférovať.

Povedala som jej, aby požiadala svojho priateľa, aby ju odviezol do nemocnice. Povedala, že ho tým nechce zaťažovať, že sa o ňu už veľmi bojí,“ spomína teta Fiona Scarlettová na ich posledný rozhovor. Abigail sa snažila pred chlapcom skryť, ako zle sa cíti a išla si ľahnúť. Až na druhý deň si chlapec uvedomil, aká je situácia vážna, odviezol ju do nemocnice ale dievča už nereagovalo.

Až na jednotke intenzívnej starostlivosti si lekári všimli malú vyrážku na jej kolene. Vtedy si uvedomili, že život ohrozujúce príznaky sú v skutočnosti spôsobené meningitídou. Uvedomili si to však príliš neskoro a 23-ročné dievča 29. marca na následky choroby zomrelo.

Videli sme, že sa jej stav zhoršuje a nereaguje na lieky, ale aj tak sme len dúfali. Nemôžem uveriť, že si včas nevšimli zjavné príznaky,“ vzlykala zdrvená priateľka zosnulého dievčaťa.