Mladý pár so šesťmesačným dieťaťom sa ocitli na ulici, keď sa ich sociálni pracovníci pokúsili rozdeliť…

Mladý pár so šesťmesačným dieťaťom sa ocitli na ulici, keď sa ich sociálni pracovníci pokúsili rozdeliť…

5 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Koncom októbra sa mladý pár Darren Sherlock a Lori Troutonová stali bezdomovcami. Aby toho nebolo málo, na ulici žijú nielen oni, ale aj ich šesťmesačné dieťa a počasie je čoraz chladnejšie. Mladý pár momentálne prespáva na ulici v centre Belfastu a tvrdí, že žije v neustálom strachu. Tvrdia, že sa ocitli na ulici, keď sa ich sociálni pracovníci pokúsili rozdeliť, pričom Lori bola umiestnená v Belfaste a Darren v Derry.

Manželia s tým však nesúhlasili. Darren, bývalý narkoman závislý od heroínu, sa obával, že ak by bol umiestnený sám v ubytovni s ľuďmi, ktorí majú tiež problémy s drogami, mohol by sa vrátiť k drogám, uvádza Mirror.co.uk. „Bol som závislý od heroínu, ale už tri roky som sa žiadnych drog nedotkol,“ povedal Darren.

„Sme spolu už dva roky, snažíme sa bojovať o nášho šesťmesačného syna na súde a snažíme sa nájsť spoločný domov,“ dodal. „Nie som hrdý na svoju minulosť, ale nakoniec som sa vďaka nej stal tým, kým som teraz a som rád, že som sa zbavil drog, pretože konečne vidím jasne. Som hudobník a mal som skvelý život, ale teraz neviem, čo mám robiť, neviem, akým smerom sa mám uberať.“

Dúfame, že ich problémy sa vyrieša a nájdu vlastný domov pre seba a ich dieťatko…

Podeľte sa o ich príbeh aj s ostatnými.