Mnoho ľudí konzumuje tento jed denne, hoci ničí kosti!

Mnoho ľudí konzumuje tento jed denne, hoci ničí kosti!

29 júna, 2022 0 Od Redakcia

Je pravdepodobné, že keď si dávate Coca-Colu do úst, neuvedomujete si, aká je nebezpečná a kritická pre vaše zdravie. Hlavne neviete prečo! Ak si prečítate tento článok, mnohé veci vám budú jasné.

Prvých 10 minút

Cukor v kolovom nápoji je pre telo veľkým šokom. Je dobré vedieť, že ak sa v tele predávkujete cukrom, často dochádza k vracaniu. Coca Cola však obsahuje kyselinu fosforečnú, ktorá zabraňuje vracaniu. Tieto dva opačné účinky spôsobujú bolesť žalúdka.

Po 20 minútach

Nadmerné množstvo cukru spôsobuje poškodenie pečene.

Po 40 minútach

Všetok kofeín v Coca Cole sa vstrebáva do tela. To spôsobuje náhle zvýšenie krvného tlaku. Preberá rezistentnú funkciu, spôsobuje bdelosť a nespavosť.

O 45 minút

Zvýši sa hladina hormónu dopamínu, ktorý v mozgu vyvoláva pocit potešenia. Niektoré drogy, ako napríklad heroín, majú na telo podobný účinok.

O hodinu neskôr

Keď sa vápnik, zinok a horčík vylúčia do črevného traktu, začne sa zvyšovať metabolizmus kyseliny fosforečnej. Kofeín začne pôsobiť a dostaví sa diuretický účinok.

Po 65 minútach

Nespavosť a úzkosť. Náhly nástup smädu v dôsledku nadmerného príjmu cukru.

Keď účinok Coca-Coly vyprchá, zvyčajne ju nahradíme niečím iným alebo si v prípade potreby dáme ďalší pohár. Ak vezmeme do úvahy vyššie uvedené skutočnosti, zvážme, aké máme spomienky na vedľajšie účinky pitia Coca Coly. Ak sa nad tým dôkladne zamyslíme, zistíme, že Coca Cola má skutočne zlý vplyv na naše telo a zdravie!

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.