Moja dcéra ma požiadala, aby som tehotenstvo pred jej matkou zatajil. Teraz, keď zahynula pri autonehode, mám jej povedať, že má vnúča?

Moja dcéra ma požiadala, aby som tehotenstvo pred jej matkou zatajil. Teraz, keď zahynula pri autonehode, mám jej povedať, že má vnúča?

21 júla, 2022 0 Od Redakcia

S bývalou manželkou sme sa rozišli pred 20 rokmi, keď som odišiel z domu a nechal ju tu s našimi dvoma dcérami. V tom čase mala moja najstaršia dcéra len 5 rokov a moja manželka ma dlhé roky pripravovala o deti klamstvami a intrigami.

Keď moja najstaršia dcéra dovŕšila 18 rokov, sama ma kontaktovala. Priznala sa mi, že ju matka nútila vystupovať na súde a hovoriť rôzne lži a pomaly sme sa zblížili a náš vzťah sa obnovil. O rok neskôr, keď mala 19 rokov, prišla jedného dňa za mnou a povedala mi, že je tehotná. Bol som taký šťastný, že budem dedkom.

Požiadala ma či by mohla zostať u mňa, kým si nenájde dom, kde by sa usadila so svojím priateľom a dokonca ma požiadala, aby som nikomu nič nehovoril, najmä jej matke, s ktorou už nechcela byť v kontakte. Súhlasil som. Odvtedy uplynulo päť rokov. Moja vnučka má teraz štyri roky a je to najšťastnejšie a najmilšie stvorenie, aké poznám.

Minulý rok, keď malo dieťa tri roky, moja dcéra zahynula pri autonehode. Moja vnučka je jediná bytosť, ktorá ma drží pri živote. Teraz trávi polovicu času so mnou a druhú polovicu s otcom. Pomáham mu, ako len môžem, pretože pracuje dlho. Môj problém je iný.

Mal by som porušiť sľub, ktorý som dal svojej dcére a povedať bývalej manželke pravdu o tom, že máme vnúča alebo nie? Nechcem riskovať, že mi odoberú dieťa. O dieťati vieme len ja a moja súčasná manželka. Moja bývalá manželka o ničom nevie, pretože za celé tie roky sa s našou dcérou ani raz nerozprávala.

Moja manželka a manžel mojej dcéry na mňa tlačia, aby som jej nič nepovedal. Stále si myslím, že by to mala vedieť, ale zároveň sa bojím.