Veterán z druhej svetovej vojny, ktorý stále pracuje ako neurológ, sa dožíva 100 rokov!

Veterán z druhej svetovej vojny, ktorý stále pracuje ako neurológ, sa dožíva 100 rokov!

19 júla, 2022 0 Od Redakcia

Veterán z druhej svetovej vojny, ktorý začal vykonávať lekársku prax ešte pred vynájdením penicilínu, uplatňuje svoje remeslo aj v súčasnosti a práve sa dožil 100 rokov. Podľa správ má doktor Howard Tucker za sebou vynikajúcu a dlhú kariéru, ale neplánuje sa vzdať svojej práce neurológa.

Žartoval: „Keď máte 100 rokov, ste celebrita.“

Podľa News5Cleveland Tucker slúžil v námorníctve počas druhej svetovej vojny, počas kórejskej vojny sa stal šéfom neurológie atlantickej flotily a po šesťdesiatke začal študovať právo. Môže sa tiež pochváliť štyrmi deťmi so 65-ročnou manželkou, s ktorou sa podľa jeho slov ani raz nepohádal. Ich deti im darovali 10 vnúčat.

Podľa správ sa Tucker minulý rok zapísal do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší praktický lekár na svete.

„Viete si to predstaviť, áno,“ povedal. „Trochu ma to rozosmieva. Každému o tom hovorím.“

Tuckerova lekárska kariéra skutočne predchádzala vzniku penicilínu, magnetickej rezonancie a počítačovej tomografie. Vzhľadom na svoj vek je trochu neuveriteľné, že Tucker stále vykonáva svoje povolanie v zdravotníckom centre St Vincent Medical Charity, kde prijíma pacientov a učí rezidentov medicíny.

Robí tak už sedem rokov po tom, čo sa presťahoval z Clevelandskej kliniky, kde začal svoju lekársku kariéru. Tuckerov vnuk Austin povedal, že jeho starý otec robí veci pomerne jednoducho. „Volá ma, aby som mu s niečím pomohol, a nikdy to nie je len: ‚Austin, môžeš to pre mňa urobiť? Je to: ‚Austin, môžeš mi ukázať, ako to urobiť? Austin povedal.

„Skutočne ho zaujíma učenie: „Ako to môžem urobiť?“ Je jednoducho fascinovaný svetom.“ Samotný Tucker povedal, že svoju úlohu v tom, že žije tak dlho, zohrala dobrá genetika. „Genetika je dobrý začiatok,“ vysvetlil. “ A všetko s mierou, okrem žiadneho fajčenia cigariet – to je asi tak všetko.“

Povedal tiež, že nemá v pláne odísť do dôchodku. „Užívam si to, čo robím,“ dodal. „Dôchodok je nepriateľom dlhovekosti. Ľudia chradnú.“

https://twitter.com/i/status/1547280276170096642

Wow! Neviem ako vy, ale ja si myslím, že Dr. Howard Tucker je neuveriteľne inšpiratívny človek, ktorý si určite zaslúži našu pochvalu.

Ak chcete vyjadriť uznanie tomuto 100-ročnému neurológovi, zdieľajte tento článok na Facebooku.