„Moja dcéra v škole šikanuje ostatných a správa sa veľmi zle“ : Matka prišla s geniálnym nápadom, ako naučiť svoje dieťa slušnosti!

„Moja dcéra v škole šikanuje ostatných a správa sa veľmi zle“ : Matka prišla s geniálnym nápadom, ako naučiť svoje dieťa slušnosti!

21 januára, 2024 0 Od Redakcia

Deväťročná Hana bola doma veľmi dobré dievča, ale v škole sa správala ako divá. Šikanovala a bila ostatných žiakov, vynechávala hodiny. Keď sa to dozvedela jej matka, rozhodla sa jej dať spravodlivú lekciu. Matka povedala, že deti nie sú v dnešnej dobe dostatočne trestané. Ak sú potrestaní, nie dôsledne. Preto násilie a nedisciplinovanosť detí narastá alarmujúcim tempom.

Zdôrazňuje tiež, že nechce, aby jej dcéra išla do väzenia. Musí nejakým spôsobom pochopiť, že to, čo robí, je zlé. Deväťročné dievča ublížilo svojim spolužiakom. Dráždila ich kvôli ich oblečeniu. Matka dostala geniálny nápad, aby Hana pochopila, že to, čo robí, je zlé.

„O takýchto veciach nehovorím. Žiadny rodič o tom nehovorí rád, ale som veľmi sklamaná. Hanino správanie prekročilo určité hranice, preto sa s vami delím o svoje myšlienky. Skrátka, v piatok mi zavolala jej triedna učiteľka a povedala mi, ako sa moja dcéra v poslednom čase správa. Záškoláctvo, behanie po chodbách počas obeda. Je násilná voči ostatným študentom. Dráždi ich a šikanuje. Úplne ignoruje napomenutia učiteľov a odmieta ich. Chová sa ako skutočný malý „zasran“…

Učiteľka tak nazvala moju dcéru, ale z nejakého dôvodu som sa na ňu nemohla nahnevať. Vedela som, že je tu problém a ja som jeho príčinou. Ale aj keby som to nebola ja, musela som nájsť spôsob, ako to kontrolovať. Na čo som myslela?Keď sa Hana vrátila zo školy, jej izba bola úplne prázdna. Vyprázdnila som všetky jej skrine.

Nechala som jej na posteli hromadu oblečenia. Bude ho musieť nosiť celý týždeň. Na tričko som jej napísala „Ubližujem iným deťom“. Večer jej ho vyperiem a ráno si ho môže opäť obliecť čisté. Bude ho nosiť každý deň, kým sa nebude správať normálne. Som príliš hrubá? Nemyslím si to.

Ak vyrastie a bude sa správať zle, zavrú ju do väzenia. Je to niečo, čomu sa treba vyhnúť. Myslím si, že najväčším problémom tejto generácie detí sú neprimerané a nedôsledné tresty. Svoje veci dostane späť, len ak si ich postupne zaslúži. Musí si päťdesiatkrát denne zapísať nasledujúce riadky:

  • Nebudem klamať.
  • Budem sa k ostatným správať dobre.
  • V škole sa budem správať slušne a s rešpektom.
  • Budem zodpovedná za svoje činy.

„Som si istá, že sa Hana zamyslí nad tým, čo urobila a po čase sa prestane správať ako „zasran“!

Čo si myslíte?