Moja mŕtva matka ma zachránila pred vážnou autonehodou…

Moja mŕtva matka ma zachránila pred vážnou autonehodou…

17 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Jasne si pamätám na okamih, keď sa môj život navždy zmenil. Šoféroval som a zastavil som na červenú. Keď som čakal na zelenú, predo mnou stálo nákladné auto, zrazu som počul mamin hlas, ktorý mi hovoril, aby som odbočil doprava, hoci som chcel ísť doľava.

Moja matka nebola vedľa mňa z jednoduchého dôvodu, pretože nebola nažive. Zomrela pred niekoľkými rokmi, ale som si istý, že hlas, ktorý som počul, bol jej. Urobilo to na mňa veľký dojem. Najprv som bol zmätený, ale urobil som, čo mi povedala.

Kamión nakoniec odbočil doprava a ja som urobil presne to isté. Na to, čo som videl v zrkadle svojho auta, nikdy nezabudnem. Na cestu skočil túlavý pes a auto za mnou odbočujúce doľava sa mu snažilo vyhnúť, čo spôsobilo jeho prevrátenie a smrť všetkých cestujúcich.

Keby som v ten deň nepočul hlas svojej matky, bol by som mŕtvy aj ja.

Moja matka bola duchovne založená osoba a pamätám si, ako ma učila tarotové karty, keď som bol dieťa. Najprv som sa učil vykladať karty.

Bola to nadaná osoba a je mi veľmi ľúto, že som tento dar nedostal ja. Po tejto skúsenosti s autonehodou som však pocítil potrebu pátrať, skúmať, zistiť, či existuje nejaký spôsob, ako dokázať, že jej dar je skutočný a nie je to spôsob, ako oklamať ľudí a vylákať z nich peniaze, ako si mnohí myslia.

Tak som začal zbierať príbehy ľudí, ktorí zažili vzkriesenie alebo mali iné „nebeské zážitky“. Jedno dievča mi napísalo, že je v nemocnici po vážnom úraze a cíti, ako prestáva dýchať a jej duša pomaly opúšťa telo a ona vie, že zomrie.

Povedala, že v tom čase bola v miestnosti sama a bez ohľadu na to, ako zúfalo sa snažila stlačiť tlačidlo, aby upozornila lekárov, aby jej prišli pomôcť, vo vnútri cítila neuveriteľný pokoj a slobodu, pretože jej duša opúšťala telo a stúpala k svetlu vysoko pri strope.

Zhora pokojne sledovala, ako lekári bežia a snažia sa ju oživiť, ale cítila sa ľahká ako pierko a nechcela sa vrátiť do svojho tela.

Potom počula silný hlas, ktorý jej povedal: „Musíš sa vrátiť. Váš čas na zemi sa neskončil. Stále máš veľa práce.“ Iná pani, 81-ročná, mi napísala, že vo veku 12 rokov skutočne „zomrela“ po nehode na koni. Bola ťažko zranená a ďalšia scéna, ktorú si pamätá jmi je vzácny a že ho musím prežiť.“ Potom všetko naraz zmizlo a ďalšie, čo si pamätala, bol hlas jej matky, ktorá stála vedľa nej v nemocničnej izbe.

Oslovil som lekárov, zdravotné sestry a zdravotníckych pracovníkov s prosbou, aby ma spojili s ľuďmi, ktorí majú podobné skúsenosti. Rozprával som sa s psychológmi a bol som fascinovaný príbehmi, ktoré mi rozprávali, ale nič mi nestačilo. Chcel som vedieť viac.

Chcel som urobiť ďalší výskum, vypočuť si viac príbehov a porozprávať sa s vedcami, aby som zistil, ako sa k tejto problematike stavajú oni.

Nie je mi to cudzie. Mám magisterský titul z teológie a anglickej literatúry z univerzity v Cambridge. Preto som nečakal, že sa ku mne vedecká komunita bude správať s takým opovrhnutím a neúctou.

Na moje prekvapenie však existovalo mnoho vedeckých štúdií o posmrtnom živote, ktoré boli verejnosti dostupné už roky. Viac ako niekoľko vedcov s tým súhlasilo. Mnohí z nich mali sami nevysvetliteľné zážitky. Neurológ Eban Alexander bol známy skeptik. Po nehode, pri ktorej „zomrel“ a vrátil sa k životu, oznámil, že sa dostal do neba a stretol sestru, o ktorej nevedel, že ju má.

Keď to povedal rodičom, tí uznali, že je to pravda. Keď prišiel, otvoril cestu k ďalšiemu vedeckému výskumu v tejto oblasti. V roku 2014 sa uskutočnila štúdia, do ktorej sa zapojilo 2 000 pacientov z nemocníc po celom svete. Tento výskum uskutočnil Dr. Sam Parnia, popredný odborník, ktorý sa veľmi intenzívne zaoberal témou „vzkriesenia“ a dokázal, že vedomie – duch alebo duša – prežije telo a smrť mozgu.

Srdce sa zastaví, ale mozgové bunky žijú ešte niekoľko hodín po smrti. Z 2 000 pacientov 40 % uviedlo, že sa videli zhora a vedeli, že zomreli. Väčšina opísala jasné biele svetlo, stretnutie s príbuznými, ktorí zomreli a pocit slobody a pokoja. Samozrejme, mnohí tvrdia, že ide len o halucinácie, ktoré mozog zažíva, keď prestane fungovať.

Verím, že keď spíme, vstupujeme do iného sveta, neviditeľného, neznámeho a úplne odlišného od nášho sveta.

Mnohí z nás sa zobudia rozrušení, pretože sa nám sníval veľmi živý sen, ktorý sa po čase môže, ale nemusí skutočne stať. To samo o sebe dokazuje, že sny sú varovania. Jednej pani sa zdalo, že je na dovolenke, keď na jej deti zaútočila svorka rotvajlerov.

Keď prišla do ubytovacieho zariadenia, kde boli ubytovaní, videla, že majitelia skutočne majú rotvajlery, ale boli uviazaní mimo miesta, kde bola ona a jej rodina ubytovaná. Každú noc sa jej sníval ten istý sen, až jedného dňa psy pretrhli reťaze a naháňali jej deti okolo bazéna, ktoré v panike kričali.

Podarilo sa jej ovládnuť paniku, pokojne prehovorila k psom a podarilo sa jej ich upokojiť, kým sa nevrátil ich majiteľ.

Dr. Julia Mossbridgeová, známa vedkyňa, sa domnieva, že naše vedomie nás varuje pred nebezpečnými udalosťami.

Niektorým ľuďom sa podarí zájsť ešte o krok ďalej a kontaktovať osoby, ktoré zomreli. Ak to neviete, polícia v každej krajine zamestnáva ľudí so špeciálnymi schopnosťami, tzv. veštcov, ktorých využíva na riešenie rôznych zločinov alebo na predpovedanie, kedy sa stane niečo zlé.

Americká armáda vynaložila 3,85 milióna dolárov na výskumný projekt, na ktorý si najala veštcov, zatiaľ čo FBI zamestnáva okrem psychológov aj veštcov, ktorí pomáhajú riešiť zločiny. Dokonca aj burzoví makléri sa uchyľujú k pomoci veštcov, ktorí im radia, aké kroky by mali urobiť na burze.

Anglická národná zdravotná služba začala zamestnávať nadaných – duchovných – ľudí, aby uľavili pacientom. Tento dar, ktorý majú mnohí ľudia, pomôže jednotlivcom vyrovnať sa so smútkom, vyriešiť zločiny a zabrániť ďalším. Nie je múdre používať ho na zábavné účely alebo na oklamanie ľudí v núdzi.

Knihy, ktoré som napísal na základe všetkých vypočutých príbehov, sa stali bestsellermi. Ak by som mal opísať sám seba, povedal by som vám, že som teraz tiež skeptik. Chcem sa naučiť ešte viac a dúfam, že jedného dňa bude veda spolupracovať s „metafyzickým prvkom“, aby pomohla ľuďom v núdzi.

Na celom svete sú milióny ľudí, ktorí majú metafyzické skúsenosti a ak by sa to podarilo dokázať, navždy by to zmenilo ľudstvo k lepšiemu. Naučil som sa, že dôležitá je podstata a nie hmotné telo. Toto miesto je večné a my musíme mať otvorenú myseľ. Posmech a ponižovanie sa musia zastaviť. Duchovný zážitok podobný tým, ktoré som spomenul, vás presvedčí, že je to všetko pravda.