Moje deti sa cez okno pozerali, ako ich otec jedol pôstne jedlo, keď boli hladné…

Moje deti sa cez okno pozerali, ako ich otec jedol pôstne jedlo, keď boli hladné…

21 februára, 2023 0 Od Redakcia

Som rozvedená a mám dve deti, 10-ročné a 12-ročné. Žijeme na vidieku a práca je ťažká. Robím všetko, ráno upratujem dva bytové domy v centre mesta, poobede idem do krčmy umývať riad a večer čistím toalety v bare. Robím, čo môžem, aby som vychovala a vzdelávala svoje deti.

Rúž …neviem, čo znamená rúž. Nanešťastie ich otec nie je takého zmýšľania.

Rozviedli sme sa pred tromi rokmi. Keď sme boli manželia, kŕmila som ho, ale od rozvodu sa zo života detí úplne vytratil. Až rok po rozvode ho prosili, aby ich zobral aspoň na prechádzku, ale nič. Aj oni boli frustrovaní a prestali mu volať. Samozrejme, všade hovorí, že mu bránim stretávať sa s deťmi.

Prosím ho, aby ich zobral so sebou, aby som si oddýchla a oni si to mohli užiť.

Samozrejme, že nedáva peniaze pre deti, pretože stále plače, že žiadne nemá. Po celom meste sa hrá na chudáka. To všetko ma nezaujíma, som už z toho unavená. Ale to, čo sa stalo včera, bola rana do srdca. V poslednom čase sme boli v ťažkej situácii, ťažšej ako zvyčajne. Vysvetlila som chlapcom, že budem celý deň pracovať v krčme.

Nechala som im lasagne, pár olív a konzervu a odišla som a povedala som susedovi, aby na nich dával pozor. Večer, keď som sa vrátila, chlapec spal a staršia sedela na gauči a trochu plakala. Spýtala som sa, čo sa stalo. Povedala, že zjedli jedlo, ktoré som im ráno nechala, ale stále boli hladné a povedala, že by mali ísť na prechádzku do centra, aby na to zabudli.

Počas prechádzky sa náhodou pozreli do výkladu jedného obchodu a uvideli tam svojho otca, ktorý jedol pôstne jedlo so svojou priateľkou a ďalším priateľským párom a smial sa.

„Mami, nemôžeš nás raz zobrať von na jedlo?“ spýtala sa ma, celá nešťastná. Čo povedať na jej….

Rešpektujem boj odcudzených otcov. Ale vadí mi, keď vidím, ako sa neustále vyhovárajú na zlé matky, hrajú sa na chudákov a deti sú im ľahostajné a pritom sa vonku zabávajú ….Je mi jedno, že ich otec jedáva s inými…

Vadí mi, že mu nezáleží, že jeho deti nemajú jedlo.

Nie je mi jedno, že sa zabáva, keď vie, že jeho deti hladujú.

Záleží mi na tom a cítim sa vinná, že som si vzala nikoho…