Môjmu dieťaťu nedali kebab, lebo som nezaplatila členský príspevok!

Môjmu dieťaťu nedali kebab, lebo som nezaplatila členský príspevok!

3 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Každý rok na Popolcovú stredu sa v mnohých školách ponúkajú deťom špízy, kebaby. Každoročne som platila príspevky do rodičovského združenia. Minulý rok som prišla o manžela pri autonehode, moje dieťa je tento rok v šiestej triede. Museli sme veľa bojovať, našla som si druhú prácu, aby som vyžila a aby toho nebolo málo, pred mesiacom mi prišiel účet za elektrinu vo výške 500 eur bez väčšej spotreby. Viete, aké to je, všetci to prežívame.

Takže som tento rok neplatila žiaden členský príspevok. Nebudem ani spomínať, že nikto zo združenia, ktoré existuje na pomoc školskej komunite, sa nás nepýtal, ako žijeme a ako sa nám darí. To spočíva v ľudskej empatii každého jednotlivca.

Ale preboha! Moje dieťa išlo dnes do školy, ako každý deň a poslednú hodinu rozdávali deťom kebab. Môj syn príšiel k nim a oni mu povedali: „Ty si jej syn, však?“ „Áno,“ hovorí dieťa. „Chlapče, nemôžeme ti dať kebab, tvoja mama nedala klubu členský príspevok.“ Chlapec zostal s otvorenými ústami, prešiel k ostatným deťom a sledoval, ako jedia jeho kamaráti.

Hneď ako mi povedal, čo sa stalo, rozzúrila som sa. NEJDE o kebab, ale o neprijateľné správanie, keď dieťa vylúčia a nechajú ho sa pozerať ako ostatní jedia a ono nie. Takže ak by moje dieťa bolo naozaj hladné, ak by sme nemali doma jedlo, bola by to tá najnemorálnejšia vec, akú som v živote videla.

Dnes som išla svojmu dieťaťu kúpiť kebab.