V roku 1977 zachránila život popálenému dieťaťu. Keď o 38 rokov neskôr videla na Facebooku fotografiu, nemohla tomu uveriť…

V roku 1977 zachránila život popálenému dieťaťu. Keď o 38 rokov neskôr videla na Facebooku fotografiu, nemohla tomu uveriť…

28 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Neznáma zdravotná sestra sa o Amandu starala s úžasnou láskou počas jej detstva, ktoré zahŕňalo niekoľko dojímavých fotografií. Teraz sa ako dospelé opäť stretli. Amanda Scarpinatiová utrpela ako dieťa vážne popáleniny od zvlhčovača vzduchu. Previezli ju do nemocnice Albany Medical Center v Spojených štátoch, kde sa o ňu starala mladá zdravotná sestra, kým sa nezotavila.

Ich fotografie boli uverejnené v nemocničnom časopise v roku 1977. Amanda si tieto fotografie uchovávala v nádeji, že jedného dňa nájde ženu, ktorá sa o ňu starala a poďakuje sa jej.

Tieto obrázky dodávali Amande silu v jej najťažších chvíľach:

„Utešujem sa pri pohľade na tieto fotografie mladej dámy, zdravotnej sestry, ktorá sa o mňa starala. Cítím jej lásku a starostlivosť prostredníctvom fotografií.“ Amanda dlhé roky nemohla nájsť hľadanú osobu, ktorej meno nebolo uvedené v nemocničnej správe. V poslednej chvíli sa obrátila o pomoc na sociálne médiá a zverejnila svoj príbeh a fotografie na Facebooku. Takmer okamžite sa objavila reakcia, že mladá zdravotná sestra by mohla byť Susan Bergerová. Susan si spomenula na dieťa:

„Bola taká pokojná. Deti po operácii zvyčajne plačú. Bola taká tichá a sebavedomá. Bola úžasná.“ O dva týždne neskôr sa stretli v Albany Medical Center, kde sa pred 38 rokmi začal ich príbeh. Ukázalo sa, že pre vtedy 21-ročnú Susan bola Amanda jednou z jej prvých pacientok. Nikdy si nepredstavovala, že po 38 rokoch sa s ňou niekto tak rád stretne a bude sa k nej správať tak milo len preto, že pred 38 rokmi dobre vykonávala svoju prácu.

„Neviem, koľko zdravotných sestier má to šťastie, že majú niekoho, kto im toľko rokov zachováva pamiatku.“

Zdieľajte tento príbeh, ak si myslíte, že zdravotné sestry na celom svete vykonávajú neuveriteľnú prácu. Sú naozaj úžasné!