„Môjmu synovi diagnostikovali zápchu. Stále neverím tomu, čo sa stalo“…

„Môjmu synovi diagnostikovali zápchu. Stále neverím tomu, čo sa stalo“…

13 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Tínedžer Jack Dunn bol prevezený do nemocnice s takými silnými bolesťami brucha, že nemohol chodiť. Lekári mu vykonali sériu testov, aby zistili, čo je príčinou problému. Čoskoro potom bola u chlapca diagnostikovaná jednoduchá zápcha.

Dostal nejaké preháňadlá a poslali ho domov bez toho, aby si uvedomili, že Jackov problém je oveľa vážnejší.

Len 24 hodín po prepustení z nemocnice našiel otec chlapca mŕtveho v jeho posteli. Podľa rodičov Jackovi urobili aj ultrazvukové vyšetrenie brucha, aby sa vylúčilo podozrenie na zápal slepého čreva. „Vzali sme ho na pohotovosť a plne sme dôverovali lekárom, že nám povedia, v čom môže byť problém.

Mal také veľké bolesti, že nemohol poriadne chodiť. Urobili ultrazvukové vyšetrenie, ale nič sa nezistilo. Lekári si mysleli, že je to len zlá zápcha.“ – povedal Jackov otec. Lekári žiaľ včas neodhalili Jackov zdravotný problém.

Ukázalo sa, že Jack mal ketoacidózu, ktorú spôsobujú ketóny vznikajúce z mastných kyselín a ktorá sa bežne vyskytuje pri cukrovke 1. typu (juvenilnej).

„Keď Jack ťažko dýchal, lekári si mysleli, že je len nervózny z nemocnice, ale v skutočnosti to bola ketoacidóza.“

„Najstrašnejším momentom môjho života bolo nájsť syna mŕtveho v posteli. Myslím, že Jack by ešte žil, keby mu urobili ešte niekoľko jednoduchých testov.“ Ak sa zistí ketoacidóza, stav sa dá dobre zvládnuť inzulínom a vhodnými liekmi. Medzi ďalšie príznaky tohto stavu patrí únava, zmätenosť, nezvyčajný smäd, zrýchlené dýchanie a časté močenie.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými…