Vidíte v očiach tohto dieťaťa rakovinu?

Vidíte v očiach tohto dieťaťa rakovinu?

13 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Jednoročnému Jacksonovi Scrivensovi diagnostikovali zriedkavú formu rakoviny oka, keď si jeho otec všimol niečo zvláštne na tejto fotografii. Všetci novopečení rodičia radi neustále fotografujú svoje dieťa, aby zachytili prvé okamihy jeho života. V prípade malého Jacksona sa to však ukázalo ako záchrana.

Owen Scrivens, chlapcov otec, si na jednej z fotografií všimol, že v jeho pravom oku je zvláštna žiara namiesto obvyklej červenej bodky, ktorá sa zachytáva v strede oka pri fotografovaní s bleskom. Po rýchlom vyhľadaní na internete Owen zistil, že toto znamenie nie je dobré, a tak sa rozhodol vziať syna k lekárovi.

O niekoľko dní neskôr Jacksonovi diagnostikovali retinoblastóm, zriedkavú formu rakoviny oka, ktorá rastie v sietnici.

„Nevšimli sme si žiadne iné znepokojujúce príznaky, hoci po podivnej žiari sme si všimli malé žmurkanie,“ povedal Owen pre britský denník Metro. „Pozrel som si niekoľko starých Jacksonových fotografií a za posledných pár mesiacov sa jeho oči skutočne zmenili,“ dodal.

Jackson okamžite začal s chemoterapiou a rakovinový nádor sa už zmenšil na tretinu svojej pôvodnej veľkosti, hoci lekári odhadujú, že ho nebude možné úplne odstrániť. Ich cieľom je, aby v Jacksonovom oku zostal len malý nezhubný útvar, ktorý budú počas jeho života sledovať.

Jacksonov príbeh opäť dokazuje, že technológia môže pri správnom používaní zmeniť náš život k lepšiemu. Vyhľadávanie na internete zamerané na interpretáciu rôznych príznakov nás môže uvrhnúť do králičej nory obáv, ale v niektorých prípadoch sa ukáže ako dôležitý nástroj na včasné odhalenie rôznych ochorení a môže nás podnietiť alebo presvedčiť, aby sme navštívili lekára – čomu sa často snažíme vyhnúť.

Podeľte sa o jeho príbeh aj s ostatnými.