„Musel som byť na tvojom mieste, aby som naozaj pochopil, koľko si nám dala“…

„Musel som byť na tvojom mieste, aby som naozaj pochopil, koľko si nám dala“…

18 februára, 2024 0 Od Redakcia

My mamy sa denne snažíme zvládnuť všetky svoje povinnosti. Zvládame a staráme sa o svoj domov, manžela a deti ako najlepšie vieme. A radi by sme si mysleli, že tento náš prístup nie je samozrejmosťou a že si ho vážite. Bohužiaľ, väčšinou sa mýlime.

Nasledujúci príspevok napísal manžel, ktorý si uvedomil, čo robí jeho manželka, keď jej diagnostikovali rakovinu.

„Najdrahšia manželka, minulý rok ti diagnostikovali rakovinu prsníka. Hoci sme vedeli, že tvoj boj je sľubný a že nakoniec zvíťazíš, uvedomil som si to. Musím povedať obrovské „Je mi to ľúto“. Liečba bola taká náročná, že aj ty, tak silná a trpezlivá, si musela veľmi bojovať. A tak som musel zaujať tvoje miesto v našom dome.

Neospravedlňujem sa ti za to, že som naliehal, aby si opustila prácu v supermarkete aj keď ty si mi tvrdila, že to tam máš rada a je to pre teba psychický dôležité. Ani preto, že naše tri deti sa bez teba nedokážu o seba postarať. Neospravedlňujem sa ti za to, že som nikdy neocenil organizovaný denný režim, ktorý si tak ťažko budovala a ešte ťažšie udržiavala.

Ani za tie časy, keď som sa tváril, že nevidím, že to už v tom šialenstve nemôžeš vydržať. Aj keď si sa smiala, a aj keď si tvrdila, že si v poriadku. Chceš vedieť, prečo ma to mrzí? Pretože hneď ako som sa stal „tebou“ a prevzal všetky tvoje povinnosti, všetci naši priatelia a rodina mi ponúkli pomoc. Od varenia až po stráženie detí.

Všetci sa ponáhľali, aby ma ochránili pred tým, čo si doteraz každý deň robila sama.

Je mi ľúto, že my muži sa hráme na hlúpych alebo sa vyhýbame zodpovednosti, keď ide o domácnosť a deti.

Je mi ľúto, že sa mi všetci snažili pomôcť, keď som mal ťažké obdobie, zatiaľ čo ty si sa trápila každý deň.

Chcem, aby si vedela, že som ti vďačný, že si s nami a že sa ti darí. Si oveľa viac ako matka, manželka a žena v domácnosti. Nezabudnem na to.

Je mi to ľúto!“