Veci, ktoré by ste do TRIDSIATKY mali vedieť!

Veci, ktoré by ste do TRIDSIATKY mali vedieť!

18 februára, 2024 0 Od Redakcia

Život začína po 30. V tomto bode sme už vedomí a nezávislí, viacmenej sme si vedomí svojich ašpirácií a skutočných túžob. Aby sa nám splnili sny a aby sme boli maximálne úspešní vo všetkých oblastiach života, musíme sa určité veci naučiť.

V nasledujúcom texte sme zhromaždili to podstatné, čo by sa mal každý naučiť do 30 rokov.

1. Nájdite si prácu, ktorá vás baví

Potom, čo získate titul, experimentujete so zamestnaním, platom a profesiami. Je ale veľmi dôležité, aby ste si do 30 rokov našli prácu, s ktorou ste naozaj spokojní, kde sa môžete rozvíjať a budovať svoju kariéru.

2. Naučte sa variť

Nezáleží na tom či nenávidíte variť, musíte sa naučiť variť jedlo, ktoré viete lepšie ako ktokoľvek iný. Môže to byť hlavné jedlo alebo aj dezert. Experimentujte a nebojte sa inovovať recept, aby ste sa stali ešte väčšími majstrami tohto jedla. Ak máte svoju špecialitu, budete sa cítiť sebaisto, keď si k sebe domov pozvete hostí.

3. Spoznajte, kto sú vaši skutoční priatelia

Keď ste mladí, ste obklopení množstvom ľudí a ľahko nadväzujete nové známosti. Máme tendenciu si myslieť, že títo známi sú všetci naši priatelia. Po chvíli však zmiznú a po našom boku zostanú len skutoční priatelia, tí, na ktorých sa môžeme spoľahnúť v ťažkostiach a ktorí sa spoločne radujú z našich úspechov. Oceňujte ľudí, ktorí po vašom boku obstáli v skúške časom.

4. Nehovorte všetkým podrobnosti zo svojho súkromného života

Majte na pamäti, že pokiaľ chcete pevný vzťah, nemusíte nikomu hovoriť, čo sa medzi vami a vaším partnerom deje. Ak máte pocit, že sa nutne potrebujete s niekým podeliť o svoje myšlienky, kontaktujte radšej psychológa! Starostlivo počúva a pomáha analyzovať správanie vaše aj vášho partnera. To vám dáva možnosť vidieť sa z pohľadu niekoho iného, môžete objaviť, kde ste urobili chybu a vo výsledku môžete nájsť cestu k riešeniu.

5. Zoraďte veci správne

Neustále sa ponáhľame, aby sa do našej doby zmestilo čo najviac vecí. Ale po chvíli si uvedomíme, že sa plytváme nepodstatnými vecami a zabúdame na tie dôležité. Cestovanie a čas strávený s rodinou sú obvykle tým, na čo spomíname. Nikto si nepamätá, že by jeden piatkový večer pracoval v kancelárii nadčas. Je dôležité naučiť sa nastaviť správny poriadok a robiť to, čo máte radi, častejšie.

6. Zarábajte peniaze a utrácajte ich na dovolenke

Nedostatok odpočinku vedie k emocionálnemu a fyzickému vyčerpaniu a znižuje efektivitu. Preto je lepšie, keď peniaze zarobené prácou neutratíte za najnovší smartfón, ale radšej na zaslúženú dovolenku. Ak si oddýchnete, nabijete sa energiou a budete sa môcť vrhnúť do svojich úloh s väčšou energiou. Zaveďte, že si každý mesiac odkladáte 20% z platu na odpočinok!

7. Urobte si vodičský preukaz

Akonáhle máte vodičský preukaz, dáva vám to veľkú motiváciu robiť viac vecí. Začnete uvažovať o kúpe vlastného auta ak tomu si zvýšite príjem. S vodičským preukazom je cestovanie oveľa jednoduchšie. Keď ste v zahraničí, môžete si prenajať auto a preskúmať čo najviac pamiatok.

8. Zabezpečte sa privyrobením

Do 30 rokov by ste tiež mali mať ďalší zdroj príjmov. Môžete sa stať freelancerom, zarábať si pasívny príjem alebo začať podnikať. Aj keď pracujete pre najstabilnejšiu spoločnosť v meste, nie je žiadna záruka vašej budúcnosti. Preto je nutné zaistiť si ďalší zdroj príjmu, ktorý môžete využiť v kritických situáciách.

9. Odsťahujte sa z domu svojich rodičov

Bývanie s rodičmi je veľmi pohodlná vec. Váš domov je vždy čistý a chutné jedlo vždy čaká na sporáku. Skôr alebo neskôr sa však budete musieť rozhodnúť odsťahovať sa z domu svojich rodičov. Najlepšie bude, keď to urobíš pred tridsiatkou! Môžete sa tak naučiť alokovať svoje peniaze, narazíte na výdavky, o ktorých ste ani nevedeli, že existujú, napr. že za odvoz odpadkov musíte zaplatiť, a to aj tie najmenšie veci, napr. prací prostriedok tiež stoja peniaze…

10. Naučte sa hovoriť na verejnosti

Väčšina ľudí sa cíti trápne, keď musí hovoriť pred mnohými ľuďmi, keď si musí stáť za svojím názorom alebo keď musí hovoriť s cudzím človekom. Naučte sa povzniesť sa nad tieto obavy! Kto vždy zachováva pokoj a neopakuje sa pri rozprávaní, získava rešpekt a pozornosť. Vedieť dobre hovoriť, zbaviť sa neistoty, vedieť úspešne prezentovať svoj projekt, presvedčiť svojich šéfov, aby vám zvýšili plat a získať výhodu vo všemožných sporoch a konfliktoch.

11. Nájdite svoj štýl

Dospelý muž by mal mať svoj vlastný jedinečný štýl, v ktorom sa bude cítiť pohodlne. Ak to nájdete, môžete zabudnúť na problém s tým, že neviete, čo na seba, pretože už budete vedieť, čo je pre vás najlepšou voľbou, pretože môžete zdôrazniť svoju osobnosť. Ak nájdete svoj štýl, je ľahšie vybrať si nové oblečenie pre seba, keď idete nakupovať. Pamätajte, že prvý dojem, ktorý na ostatných urobíte, je váš vzhľad, preto je veľmi dôležité, aby ste sa vo svojom oblečení cítili dobre.

12. Čítať klasickú literatúru

V škole ste študovali klasickú literatúru, ale neboli ste dostatočne zrelý, aby ste pochopili podstatu týchto diel. Znovu si prečítajte staré knihy! Isté je, že ich uvidíte inak, všimnete si viac detailov a vlastne v nich môžete objaviť súvislosť so súčasnosťou. Môžete si tiež zlepšiť vzdelanie, obohatí sa slovná zásoba a budete môcť viesť zaujímavé rozhovory.

13. Dostaňte sa do formy

Do určitého veku sa bez problémov zaobídeme. Ani nočné okusovanie chipsov nám nezničí tvar. Svalová hmota ale časom ubúda, metabolizmus sa spomaľuje, takže v 50 rokoch už nemôžeme beztrestne sedieť na gauči. Musíme si zašportovať! Cvičenie by malo byť tiež súčasťou vášho týždenného programu, aby ste boli v dobrej kondícii a zostali zdraví.

Ak sa Vám článok páči a aj vy ste sa v ňom našli, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi, ktorí to potrebujú počuť!