Na ultrazvuku v 16. týždni boli slová lekára šokujúce a desivé: Povedali jej, že má na výber…

Na ultrazvuku v 16. týždni boli slová lekára šokujúce a desivé: Povedali jej, že má na výber…

29 augusta, 2022 0 Od Redakcia

28-ročná Justine Zampogna nebola nikdy taká šťastná, ako keď zistila, že nosí pod srdcom dieťa. Bohužiaľ, jej radosť netrvala dlho. Na ultrazvuku v 16. týždni boli slová lekára šokujúce a desivé. Dieťa sa nevyvíjalo správne a Justine sa musela rozhodnúť či podstúpi interupciu, alebo si dieťa nechá.

Pre mladú ženu bolo neprijateľné stratiť dieťa, chcela ho za každú cenu vidieť.

Tehotnej matke boli podané lieky na zastavenie vývoja placenty. Justine povedala, že to pre ňu bolo veľmi ťažké obdobie. Boli to chvíle, na ktoré nikdy nezabudne, kým bude žiť. Rodičia potrebovali obrovskú silu a vytrvalosť, aby sa pripravili na narodenie svojej dcéry Gigy.

Narodila sa mŕtva, ale jej rodičia s ňou napriek tomu strávili niekoľko hodín, pretože to vraj potrebovali. Museli sa rozlúčiť s dieťaťom, ktoré nemohlo žiť na tomto svete. Matka hľadala podporu na internete a potom napísala svoj príbeh. Pomyslela si, že na internete musia byť ženy, ktoré si prešli tým, čím ona. Dúfala, že keď napíše o tom, čo sa jej stalo, zmierni svoju bolesť a bolesť iných.

„Počas pôrodu som plakala, ale neboli to slzy rozlúčky, ale skôr slzy prijatia toho, že moja dcéra odišla. Bolo to bolestivé a krásne zároveň. Bolo to ukončenie, ktoré sme potrebovali,“ spomína Justine. Justine bola prekvapená množstvom reakcií, ktoré takmer okamžite dostala. Potom jej došlo, že v podobnej situácii ako ona je oveľa viac ľudí, ale väčšina z nich trpí v tichosti a zničení.

Nižšie v priloženom odkaze si môžete pozrieť video:

https://www.instagram.com/p/BoWQha2HtFC/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

„Najviac ma šokovalo, že toľko žien a toľko mužov trpí v tichosti.“

Rozhodla sa urobiť niekoľko fotografií, hoci to znie zvláštne, bolo súčasťou jej autoterapie. Pri zotavovaní im veľmi pomohlo, že mohli vidieť svoje dieťa a hoci neprežilo, stále ho môžete vidieť na týchto fotografiách. Fotografie boli neskôr zverejnené, aby sa nikto necítil osamelý v tragédii, ktorá ju postihla. Manželia chcú pomôcť tým, ktorí stratili dieťa.

Zdieľajte ich príbeh aj ďalej s ostatnými…