Muž našiel svoju rodinu po 32 rokoch: Uniesli ho, keď mal 3 roky…

Muž našiel svoju rodinu po 32 rokoch: Uniesli ho, keď mal 3 roky…

20 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Život nórskeho právnika, ktorého uniesli, keď mal len tri roky, by mohol byť scenárom pre hollywoodsky film. 25. septembra 1987 sa trojročný Jonathan hral so svojím bratom Alfonsom v záhrade ich domu v Bogote. Potom ich oslovil rodinný priateľ a pozval ich, aby si kúpili sladkosti. Malý Jonatán ho nasledoval a zmizol.

Jeho starší brat Juan Jimenez, ktorý mal v tom čase 7 rokov a pozeral sa z okna, keď muž chytil Jonathana, vyrastal a každý deň prežíval bolesť matky nad zmiznutím jej malého syna. V roku 1994 ten istý muž prišiel do rodinného domu, tvrdil, že ho Jonathanov nevlastný otec požiadal, aby ho uniesol a klamal im, že chlapca adoptovala rodina v USA.

Juan potom prisahal, že ho opäť nájde. „Bol som tým posadnutý,“ povedal Juan, ktorý sa v roku 2007 presťahoval do USA, aby tam pracoval ako herec. „Keď som vyrastal, videl som mamu, ako veľmi trpí… to bolo moje najväčšie želanie, pokúsiť sa s touto situáciou niečo urobiť.“

Prostredníctvom sociálnych sietí sa Juanovi podarilo vypátrať muža, ktorý uniesol jeho brata, ale ten zomrel skôr, ako sa mohli stretnúť.

Spoločnosť, ktorá sa špecializuje na analýzu DNA, navrhla Juanovi, aby si urobil test v nádeji, že nájde svojho brata. A on to aj urobil. V roku 2019 dostal Juan správu od 34-ročného právnika z Nórska, ktorý mu povedal, že bol adoptovaný vo veku 4 rokov a snaží sa nájsť svojich biologických rodičov.

„Výsledok (testu DNA) ukazuje, že ste môj nevlastný brat, strýko alebo synovec,“ stálo v správe.

V januári 2020 odišiel Juan do Nórska, aby sa po dlhých 32 rokoch stretol so svojím mladším bratom Jonathanom, ktorý sa teraz volá John. Obaja bratia sa spoločne vrátili do Kolumbie. „Vždy som chcel nájsť svoju rodinu. Bolo to ťažké detstvo, keď som nič nevedel o svojej biologickej rodine,“ povedal Jonathan.

John, ktorý bol „uväznený“ v Kolumbii kvôli pandémii koronavírusu, využil príležitosť naučiť sa španielsky a osláviť so svojou rodinou a nadšenou matkou všetky narodeniny, ktoré zmeškali. „Tých 32 rokov, ktoré sme stratili, sa nám už nikdy nevrátia. Ďalších 32 rokov však môžeme urobiť najvzrušujúcejšími v našom živote,“ povedal.

Zdieľajte tento príbeh s úžasným koncom aj so svojimi priateľmi a rodinou.