Na Vianoce dostala od svokry malý darček. Keď ho otvorila, nezmohla sa ani na slovo!

Na Vianoce dostala od svokry malý darček. Keď ho otvorila, nezmohla sa ani na slovo!

13 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Všetci sú nadšení aj z tej časti Vianoc, keď sa navzájom prekvapujeme rôznymi darčekmi. Táto časť je v podstate o deťoch, ktoré stále veria v Ježiša. Ale priznajme si, aj my dospelí sme radi, keď na nás naši blízki trochu myslia. Samozrejme, je lepšie dávať ako dostávať.

Sú však chvíle, kedy dar vyvoláva skôr napätie ako radosť. Chceme sa s vami podeliť o list čitateľky.

Agnesini rodičia sú mŕtvi a ona nemá žiadnych súrodencov. V skutočnosti nie príliš veľa priateľov. Najbližší sú jej manžel a rodina.

„Chcela som prekvapiť manželových rodičov peknými šatami, ktoré som si kúpila minulý rok, ale bohužiaľ som sa do nich nezmestila. Bojujem s autoimunitným ochorením, kvôli ktorému som pribrala pár kíl. Ale obliekla som sa pekne, vzali sme deti a išli sme k svokre. Večer plynul v dobrej nálade, čo je prekvapujúce, pretože matka môjho partnera ma nemá príliš rada.

Prišiel čas rozdávať darčeky. Švagrovi som kúpila uterák, posteľnú bielizeň a voňavú sviečku. Môj manžel dostal lístok na koncert, deti samozrejme veľa hier. Prišiel môj čas…Veľmi ma zaujal malý balíček, ktorý som dostala od mojej svokry. Keď som ho otvorila, zasekla som sa. Obsahoval tabletky na chudnutie. Tri mesačné dávky.

Pozrela som na svokru a potom na manžela, ktorý sa začal smiať. Potom zrazu na mňa jeho matka vyskočila s nasledujúcim: „Ágik, si mladá, ale veľmi tučná. Takto sa žiť nedá. Musíš sa vedieť postarať o svojho manžela…“

Nezmohla som sa ani na slovo. Koľkokrát im ešte musím vysvetľovať, že moja obezita je dôsledkom choroby, nie nadmerného prejedania sa. Ani som nepoďakovala…Neskôr, keď sme odišli domov, môj manžel v aute mi povedal: „Ági, neurážaj sa tými tabletkami. Naozaj musíš začať niečo robiť.“

Moje srdce bolo takmer zlomené. Nikto nechápe, že som chorá?

Čo si myslíte?