Nevesta vyhradila miesto pre svojho zosnulého syna. Keď hostia videli, kto na ňom sedí, všetci zmĺkli…

Nevesta vyhradila miesto pre svojho zosnulého syna. Keď hostia videli, kto na ňom sedí, všetci zmĺkli…

26 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Náš svadobný deň je jednou z najdôležitejších udalostí v našom živote, na ktorú nikdy nezabudneme, avšak Beckyin snúbenec Kelly Turney chcel, aby bol tento nádherný deň pre jeho nevestu ešte nezabudnuteľnejší. Dva roky pred svadbou prišla Becky o 19-ročného syna Tristona. Na svojej svadbe chcela, aby bol prítomný, nech to bolo akokoľvek možné.

Becky teda umiestnila prázdnu stoličku s týmto nápisom:

„V deň tvojej svadby som v nebi, tak čo mám urobiť? Priletím na Zem, aby som ho strávil s tebou. Možno ma neuvidíš, ale budem tam.“

Ale jedno z najväčších prekvapení Beckyinho života zostalo dovtedy vďaka jej snúbencovi utajené. Kelly strávil mesiace vybavovaním mladého muža zo San Diega, aby prišiel na Aljašku na ich svadobný deň. Keď ho Becky uvidela, nedokázala zadržať slzy.

21-ročný Jacob Kilby sa narodil so syndrómom hypoplastického ľavého srdca a kým dosiahol vek 2 rokov, podstúpil tri operácie. V roku 2015 utrpel srdcový infarkt a bol zaradený na dlhý zoznam transplantovaných pacientov, až napokon dostal srdce Tristona.

Jacob dovolil Becky počúvať jeho srdce stetoskopom, aby mohla opäť počuť tlkot srdca svojho syna. Hoci jeho syn nebol prítomný, doslova cítila, ako mu bije srdce. „Každý má nejaký odkaz, ale keď som videla, ako Triston zmenil Jacobov život, bola som naň nesmierne hrdá.“ Povedala Becky.

Beckyin syn zachránil vďaka darcovstvu orgánov štyri ďalšie životy a Jacob dúfa, že tento srdcervúci príbeh inšpiruje ostatných, aby sa stali darcami orgánov a povzbudí tých, ktorí dostanú orgán, aby kontaktovali rodinu darcu. Namiesto rozprávania o podrobnostiach Tristonovej smrti sa rodina chcela sústrediť na iné veci. „Chceme sa zamerať na darcovstvo orgánov a vzťah medzi rodinou príjemcu a darcu a na proces uzdravovania.“ Povedal Kelly.

Rodina dúfa, že svojím úžasným príbehom inšpiruje ostatných. Hoci Triston už nie je na Zemi, jeho odkaz žije dodnes.