Napriek podvádzaniu a fyzickým bitkám, zostala po jeho boku 48 rokov …

Napriek podvádzaniu a fyzickým bitkám, zostala po jeho boku 48 rokov …

17 februára, 2022 0 Od Redakcia

Loretta Lynn zostala so svojím manželom 48 rokov napriek jeho podvádzaniu a násilníckemu správaniu. Ako najvyššie ocenená speváčka country hudby, oddaná manželka a matka šiestich detí by vám bolo odpustené, keby ste si mysleli, že Loretta Lynn má všetko.

Teraz 89-ročná bola 18-krát nominovaný na Grammy a vyhrala tri. Bola tiež vydatá za toho istého muža 48 rokov, ale vo svojej biografii a v rozhovoroch odhalila, že to bol „jeden z najťažších milostných príbehov“.

Keď bola tínedžerkou, stretla talentového manažéra Olivera Vanettu Lynna Jr., bežne známeho ako Doolittle Lynn a o mesiac neskôr sa zaňho vydala v roku 1948, keď mal 22 a ona len 16 rokov.

Loretta bola tomuto mužovi úplne oddaná napriek jeho neustálemu podvádzaniu, čo by neodpúšťali všetky ženy. Legenda country hudby obdarováva fanúšikov svojím talentom už viac ako 60 rokov a vo veku 89 rokov stále produkuje hudbu a v marci minulého roka vydala svoj 50. štúdiový album „Still Woman Enough“. Fanúšikom zostalo zlomené srdce, keď bola nútená zrušiť svoje turné v roku 2017 kvôli zdravotným problémom, no táto dáma sa stále odrazila, čo je dôkazom jej odhodlania uspieť.

Zdá sa, že do manželstva vložila rovnaký elán a odhodlanie, napriek tomu, že bola vydatá za muža, ktorý ju neustále podvádzal. Vo svojej autobiografii Still Woman Enough z roku 2002 prezradila, že „Doo“ ju často podvádzal a raz ju opustil, keď rodila.

Tí dvaja sa stretli na aukcii pri koláči a Doo to okamžite tiahlo ku krásnej brunetke, takže nestrácali veľa času, ale aj keď boli novomanželia, poslal ju späť do domu jej rodičov, aby si mohol nakloniť ostatných. ženy. Jeho pitie bolo problémom v ich vzťahu, viedlo to k fyzickým bitkám medzi nimi dvoma.

„Zakaždým, keď ma Doo udrel, dostal dvakrát facku,“ povedala Loretta. Počas jednej bitky vyliala panvicu so smotanovou kukuricou na hlavu svojho manžela. Keď sa Loretty opýtali, prečo ho neopustila, zachovala k nemu lásku a že má šesť detí, na ktoré musí myslieť

„Vydržala som to kvôli šiestim deťom,“ vysvetlila .

Svojmu manželovi tiež pripísala zásluhu na svojej kariére, pretože v ňu veril, dokonca Lorette kúpila svoju prvú gitaru, nákup od Sears za 17 dolárov.V jednej zo svojich autobiografií spomínala:

„Vydala som sa zaňho, keď som bola ešte dieťa a od toho dňa bol mojím životom. Ale akokoľvek dôležitá bola moja mladosť a výchova, je tu ešte niečo, čo ma prinútilo držať sa ho. Myslel si, že som niekto výnimočný, výnimočnejší ako ktokoľvek iný na svete a nikdy mi nedovolil na to zabudnúť. Túto vieru by bolo ťažké hodiť za dvere. Doo bola moja istota, moja záchranná sieť,“ povedala a pokračovala:

„A len si pamätajte, že vysvetľujem, nie ospravedlňujem“… Doo bol dobrý človek a tvrdo pracujúci. Ale bol alkoholik a ovplyvnilo to celé naše manželstvo.“

Ale Loretta povedala, že bez Doo by nikdy pred nikým ani nespievala, pretože bola taká hanblivá. Speváčka, ktorá sa narodila v uhoľných kopcoch v Kentucky ako najstaršia dcéra z 8 detí, vyrastala v extrémnej chudobe, pričom jej matka musela používať noviny ako tapetu, aby do ich malej chatky nevstupoval chlad.

Stretla svojho manžela a myslela si, že ju urobí šťastnou až do smrti, ale on by sa nikdy neuspokojil s krásnou a talentovanou ženou, ktorú si vzal, vždy chcel viac.Trápila sa zlomeným srdcom, násilím a odmietnutím, ale nikdy sa nevzdala a svoje pocity dokonca preniesla do svojej hudby, pričom uviedla, že nikdy nenapísala pieseň bez toho, aby do textu nezahrnula svojho manžela a dokonca aj v čase, keď mal inú ženu, ktorá zasahovala do ich manželstva.

Nielenže sa Loretta musela vysporiadať so svojím záletníckym manželom, ale utrpela aj bolesť srdca z dvoch potratov.

Keď mala 25 rokov, bola matkou štyroch detí a v roku 1963, keď si myslela, že s pôrodom skončila, otehotnela s dvojčatami. Loretta zostala v manželstve, kým Doolittle nezomrel v roku 1996 vo veku 69 rokov. Stratu ťažko znášala a jej deti si mysleli, že sa z nej už nikdy nespamätá.

„Tri dni po smrti môjho manžela som odišla z Hurricane Mills a prišla som do Nashvillu,“ povedala v rozhovore v roku 2000. Našťastie sa jej podarilo pozbierať a teraz sa sústreďuje na starostlivosť a podporu svojej rodiny vrátane svojich šiestich detí a troch vnúčat.

Je ťažké si predstaviť, že zostanete s manželom s akým bola Loretta, ale jej oddanosť tomuto jedinému mužovi je obdivuhodná. Zdieľajte neuveriteľný príbeh tejto ženy.