Nemali sme čo jesť a zrazu sa stalo niečo nečakané…

Nemali sme čo jesť a zrazu sa stalo niečo nečakané…

31 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Na tento príbeh s dojatím spomínam. Pred niekoľkými rokmi, na prázdniny, som vtedy žila s matkou a bratom, (otec nás opustil) , nezamestnaná a po práci, ktorá ma nechala celkom bez peňazí. Finančná situácia bola naozaj ťažká. Bratova práca na polovičný úväzok a mamin príspevok sotva stačili na zaplatenie už aj tak znížených účtov, pretože všetko sa robilo s mierou. Nič nám nepripomínalo zámožnú rodinu, ktorou sme kedysi boli.

Kríza zaklopala na naše dvere a my sme ju, ako mnohé rodiny, prijali… A problém, čo jesť na Vianoce, sme nevyriešili… Raz ráno som vstala a veľmi som si chcela dať kávu a čítať si pritom noviny (môj starý zvyk) vo vyzdobenej kaviarni. Tam som si spomenula na zostatok na zabudnutom bankovom účte, s ktorým som už roky nepohla. Nebola som si istá, či to bolo odpísané, alebo či banka stiahla zostatok na výdavky, ale stálo to za to skúsiť šťastie. Ak by som mala šťastie, stačilo by mi to na kávu a noviny! Obliekla som sa a vyrazila do banky.

Cestou som premýšľala, ako by som požiadala o výber takej malej sumy v pokladni, keďže som nemala ani kartu. Keď som prišla, našla som ju a požiadala som o jej uzavretie , aby mi vrátili zostatok. Tak som to urobila. Počas procesu sa ma úradník spýtal či mám na účte nejaké peniaze a ja som nonšalantne odpovedala: „Niekoľko drobných, možno 5-10 €“. „Ste si istá? Suma na účte je väčšia.“ „Čo to znamená?“ „311€“ Nevedela som ani čo povedať!

Po dlhom pátraní sme zistili, že na môj účet asi pred dvoma rokmi niekto omylom vložil peniaze. Márne sme sa snažili nájsť vkladateľa, aby som mu mohla vrátiť peniaze, hoci oneskorene. Tak som prišla domov s 310 €.Vysvetlila som mame, čo úžasné sa mi stalo a plakali sme ako malé deti. Dala som jej 300 za dom a 10 som si nechala, pretože pôvodný plán bol na kávu a noviny.

V ten zúfalý sviatok sme jedli sviatočné jedlo. Asi o mesiac neskôr som si našla prácu a veci sa opäť trochu postavili na nohy. Účet som nikdy nezrušila a odvtedy ho používam na výplaty a vďakabohu je teraz všetko dobré. Dúfam, že jedného dňa budem mať šancu vrátiť nejakým spôsobom tieto peniaze, ktoré nakoniec zachránili náš dom a moju vieru v zázraky.

Zdieľajte tento príbeh aj ďalej a nikdy nestrácajte nádej…