Vianočný zázrak: Dvojčatá prekonali to najhoršie – Ich príbeh je šokujúci…

Vianočný zázrak: Dvojčatá prekonali to najhoršie – Ich príbeh je šokujúci…

31 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Ak by sme mohli hovoriť o zázraku Vianoc, potom by sme spomenuli tieto dve hrdinské dvojičky. Na svet prišli štyri mesiace pred plánovaným termínom a 100 dní bojovali so sepsou a meningitídou. Obe deti, dievčatko a chlapček, sa narodili 11. septembra 2022 v Austrálii, pričom jedno vážilo 780 gramov a druhé 680 gramov, než ich previezli na novorodeneckú jednotku intenzívnej starostlivosti.

„Svoje dvojičky som porodila prirodzene a veľmi krátko som ich objímala, než ich odviezli na pohotovosť,“ povedala matka.

„MYSLELA SOM SI, ŽE TO NEVYDRŽIA“. Boli chvíle, keď verila, že jej deti to nezvládnu.

„Dvojčatá sa mali narodiť 29. decembra, ale prišli na svet o 16 týždňov skôr. Mali sepsu a môj chlapček dva mal meningitídu. Boli veľmi choré,“ povedala mama. Dnes, o tri mesiace neskôr, váži každé z jej detí viac ako 3 kg a počas pobytu v nemocnici sa im vrátila sila.

„Každým dňom sú silnejší. Je úžasné vidieť ich spolu. Takmer sme prišli o nášho chlapčeka, ale teraz sa mu darí oveľa lepšie, ale doma bude potrebovať kyslík. Máme pred sebou ešte dlhú cestu, ale je úžasné, že sú opäť spolu,“ poznamenala.

Ich mama si želala, aby boli na Vianoce s ňou a mohli ich osláviť spoločne. Prianie, ktoré sa splnilo. ❤️