Nenechajte sa vtiahnuť alebo ako prestať absorbovať negatívnu energiu iných ľudí…

Nenechajte sa vtiahnuť alebo ako prestať absorbovať negatívnu energiu iných ľudí…

12 marca, 2024 0 Od Redakcia

Sympatia je láskavé vcítenie sa do niekoho iného. Empatia ide ešte o krok ďalej. Keď je človek empatický, znamená to, že je schopný nielen registrovať emócie druhých, ale ich aj vnímať ako svoje vlastné. Často sa stáva, že empatickí ľudia absorbujú príliš veľa bolesti a utrpenia od ľudí okolo seba. To ich potom emocionálne ubíja a blokuje ich schopnosť fungovať na vyššej úrovni.

Ak ste boli v jednej miestnosti s negatívnym človekom, určite viete, aké boli jeho emócie. Cítili ste, ako na vás dolieha jeho alebo jej váha, a mali ste problém udržať hlavu vzpriamenú. Naučiť sa odolávať tomuto typu toxickej energie je preto veľmi dôležitá životná zručnosť. Váš emocionálny stav vás totiž ovplyvňuje mentálne, psychicky aj duchovne.

5 spôsobov, ako prestať absorbovať negatívnu energiu iných ľudí

1) Nesnažte sa ľuďom zapáčiť

Ak sa na vás niekto sťažuje, klebetí o vás alebo sa o vás inak nepekne vyjadruje, neberte si to osobne a nelipnite na ňom, aby vás mal rád. To vás len hlbšie vtiahne do jeho alebo jej negatívnych postojov a urobí vás energeticky a emocionálne závislými od ich názoru. Buďte k sebe súcitní a akceptujte, že nie každý vás bude mať rád. A to je úplne v poriadku.

Všetci máme rôzne osobnosti a rôzne problémy, ktoré sa nám páčia a ktoré nie. To vytvára pre každého z nás odlišné životné skúsenosti. Prejavujte lásku predovšetkým sebe. Bude to pôsobiť ako ochranné pole okolo vás a zabráni, aby názory iných ľudí vyčerpávali vašu energiu.

2) Naučte sa povedať nie

Ak k vám domov príde hosť, dovolíte mu, aby si nezul špinavé topánky a nerozniesol blato po kobercoch? Alebo ho požiadate, aby si vyčistil topánky alebo sa osprchoval skôr, ako vstúpi do vášho osobného priestoru? Čo ak ste ho raz pozvali na večeru a potom sa pozval na zvyšok mesiaca? Čo keby trval na tom, že bude spať na vašom gauči, aby si ušetril cestu domov?

Byť veľkorysý je skvelé, ale existuje tenká deliaca čiara, ktorú si musíte uvedomiť, aby vás iní nevyužívali. Neprijímajte žiadne bezplatné jazdy na svojich pleciach, ľudí, ktorí na všetko hovoria nie, ani citových upírov nad rámec toho, čo považujete za prijateľné. Stanovte si hranice a trvajte na ich dodržiavaní!

Je to váš život. Vaše telo, priestor a osobný čas sú posvätné chrámy, preto si dobre premyslite, ktorých ľudí do nich vpustíte. Nie je nič zlé na tom, ak niekomu poviete „nie“ tak často, ako sa vám zachce. Predtým, než si ich pustíte do života, dajte druhým jasne najavo, aké sú vaše normy.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými ak s tým súhlasíte.