Novinky o vykurovacej sezóne 2023/2024 práve dorazili…

Novinky o vykurovacej sezóne 2023/2024 práve dorazili…

18 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Podľa teplotných predpovedí bude tento október v západnej Európe pravdepodobne teplejší ako zvyčajne.nOktóber tradične znamená začiatok vykurovacej sezóny v Európe, ale mierne počasie tento dátum pravdepodobne posunie.

Dodávky ruského plynu a bezpečnosť dodávok sú pre Európu dôležitou otázkou, najmä pred druhou zimou po tom, čo minuloročný rusko-ukrajinský konflikt prerušil dodávky plynu. Aktuálne sú európske zásobníky plynu naplnené na 94 percent, čo je dobrá správa z pohľadu stability dodávok plynu.

Ekonomickí analytici tvrdia, že ceny plynu môžu v najbližších týždňoch klesnúť, najmä v prípade dodávok na krátke vzdialenosti, keďže dopyt zostáva nižší ako minulý rok. Vzhľadom na nízky dopyt a vysokú skladovaciu kapacitu je viac možností skladovania plynu, čo môže tlačiť na ceny.

Trhy s ropou a plynom sú naďalej ovplyvňované množstvom faktorov, ako sú geopolitické udalosti a globálny dopyt po energii. V aktuálnom období však môže mierne počasie a vysoká úroveň skladovania plynu v Európe ovplyvniť ceny.

Podľa údajov NASA bolo toto leto najteplejšie na Zemi od začiatku meraní v roku 1880. Mesiace jún, júl a august boli spolu o 0,23 stupňa Celzia teplejšie ako akékoľvek iné leto a o 1,2 stupňa Celzia teplejšie ako priemer z rokov 1951-1980.

Zimné počasie v Európe bude podľa predpovedí teplé a vlhké, na rozdiel od typickej chladnejšej a suchšej zimy. Teplé počasie sa očakáva na celom kontinente, najmä v jeho východnej časti, počas zvyšku septembra a do októbra.

Tieto zmeny možno čiastočne pripísať klimatickým zmenám, ktoré ovplyvňujú počasie a teploty na celom svete. Takéto výrazné teplotné rozdiely a anomálie počasia zvýrazňujú dôležitosť klimatických zmien a ich dopadov na ľudský život a prírodu. Riešenie klimatických zmien a znižovanie emisií uhlíka zostáva dôležitou celosvetovou výzvou.

Podeľte sa o článok aj so svojimi priateľmi.