Novorodené žirafie mláďa je „silné, zdravé a veľmi spokojné“ po tom, čo spadlo zo 6-tich metrov…

Novorodené žirafie mláďa je „silné, zdravé a veľmi spokojné“ po tom, čo spadlo zo 6-tich metrov…

12 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Novorodené žirafie mláďa je „silné, zdravé a veľmi spokojné“ po tom, čo spadlo zo 6 metrov na lôžko z mäkkej slamy, keď jeho matka rodila. Mláďa, ktoré dostalo meno Stanley podľa najvyššej hory Ugandy Mount Stanley, sa narodilo v zoo v Chesteri po 15-mesačnom tehotenstve a trojhodinovom pôrode jeho matky Orly.

Vedúca žirafieho tímu Sarah Roffeová povedala, že vysoké pády sú pre žirafy „skutočne dôležitou súčasťou pôrodného procesu“, pretože sa pri nich preruší pupočná šnúra a mláďa sa stimuluje k prvému nádychu. Zábery ukázali Stanleyho prvé kolísavé kroky a kŕmenie, čo je podľa ošetrovateľov zoo „životne dôležitý“ moment pre puto medzi matkou a mláďaťom.

Prekvapilo ich tiež, že Stanley už v sobotu, keď sa narodil, meral 2,5 metra a vážil „poriadnych“ 72 kilogramov. Pani Roffeová povedala: „Budúca mamička Orla stála pri pôrode vedľa Dagmar, ďalšej skúsenej mamičky, ktorá sa pripravovala na posledný tlak.

Súvisiace video: Vzácny pôrod žirafy Rothschildovej zachytený na kameru v zoo v Chesteri.

„Jej mláďa potom prišlo na svet s poriadnym nárazom, čo spôsobilo, že zvyšok stáda vyskočil na nohy. „Vzrušenie z nového mláďaťa, ktoré sa náhle objavilo krátko pred treťou hodinou ráno, určite všetkých poriadne prebudilo. Stanley je po dramatickom pôrode „silný, zdravý a veľmi spokojný“.

 

Podeľte sa o tento príspevok aj so svojimi priateľmi a rodinou a spríjemnite im deň.