Obrovská zmena prichádza na bankové karty – TÝKA SA VŠETKÝCH!

Obrovská zmena prichádza na bankové karty – TÝKA SA VŠETKÝCH!

5 júna, 2024 0 Od Redakcia

Spoločnosť Mastercard oznámila, že predstavuje novú, generatívnu technológiu založenú na umelej inteligencii s cieľom účinnejšie bojovať proti podvodom. Nový vývoj sa týka takmer všetkých držiteľov bankových kariet a jeho cieľom je celosvetovo zvýšiť bezpečnosť kariet.

Podľa spoločnosti Mastercard podvodníci ukradnú každý rok milióny čísel bankových kariet pomocou rôznych metód, vrátane spywaru a malvéru. Tieto dáta často končia na dark webe, kde sa využívajú na ďalšie zneužitie.

Spoločnosť teraz využíva generatívnu umelú inteligenciu na ešte efektívnejšiu a rýchlejšiu identifikáciu kompromitovaných kariet, takže banky ich môžu okamžite zablokovať.

Podľa oznámenia spoločnosti nová technológia spracováva transakčné dáta rýchlejšie ako predtým a varuje pred novými, zložitými vzormi podvodov.

Prediktívna technológia umožňuje budúce transakcie chrániť pred vznikajúcimi hrozbami.

Generatívna AI chráni napadnuté transakcie:

Dvojnásobná miera detekcie napadnutých kariet: Nová technológia dokáže identifikovať napadnuté karty dvakrát rýchlejšie ako predtým.

Zníženie falošne pozitívnych výsledkov: Technológia znižuje počet falošne pozitívnych výsledkov pri kontrole kariet až o 200 percent, takže banky môžu pracovať s presnejšími informáciami.

Zrýchlenie identifikácie zraniteľných obchodníkov: Identifikácia napadnutých obchodníkov je o 300 percent rýchlejšia, čo umožňuje rýchlejší zásah, aby sa zabránilo podvodom.

Vďaka vývoju Mastercard môžu banky rýchlejšie a presnejšie upozorňovať na napadnuté karty, ktoré je možné zablokovať a namiesto nich vydať novú kartu.

Vďaka nepretržitému monitorovaniu je možné okamžite odhaliť a spracovať transakcie, o ktoré sa pokúsili kompromitované karty, čím sa ďalej znižuje počet podvodov a zvyšuje sa kybernetická bezpečnosť.

Tento vývoj ďalej posilňuje dôveru držiteľov bankových kariet vo finančné systémy. So svojou novou technológiou robí Mastercard významný krok v boji proti digitálnym podvodom.

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi priateľmi.