Všetci vybehli z mora: Chaos na gréckej pláži, objavil sa had!

Všetci vybehli z mora: Chaos na gréckej pláži, objavil sa had!

7 júna, 2024 0 Od Redakcia

Nedávno sa na pláži Kastelokampos v Achaia objavil had, ktorý pláva v blízkosti kúpajúcich sa, ako je vidieť na videu zverejnenom na internete. Podľa flamis.gr krátko po tretej hodine popoludní ľudia, ktorí si užívali kúpeľ, náhle prepukli v krik a objavili sa mimo vody znepokojení.

Žena si najprv všimla veľkého hada, ktorý pláva vedľa nej, keď sa snažila dostať na breh, a neverila tomu nečakanému pohľadu. Na videu sú jasne vidieť pohyby plaza, ktorý sa charakteristickým tvarom S snaží dostať na breh, zatiaľ čo diváci, dodržiavajúc bezpečnú vzdialenosť, sledujú úžasnú podívanú.

Pozrite si súvisiace video:

 

Podľa rovnakého zdroja sa výskyt hadov v Patrase v posledných dňoch zvýšil.Pred pár dňami našli na dvore školy vo Vrachneike hada, ďalšieho ukrytého v aute. Celkovo sa prítomnosť hadov v Grécku nepovažuje za obzvlášť nebezpečnú, pretože podľa odborníkov zvyčajne nepredstavujú hrozbu, pokiaľ sa necítia v pasci.

V Grécku je len zmija považovaná za jedovatého hada a môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Včasné podanie antidota však môže zabrániť najhorším účinkom.

Uvedené sérum sa ukázalo ako prospešné pre 50-ročného obyvateľa oblasti Erymanthos, ktorého uštipla zmija, keď sa pokúšal obuť si plastovú čižmu (v ktorej sa uchýlil had), v dôsledku čoho bol týždeň hospitalizovaný v nemocnici „Agios Andreas“.

Zdieľajte príspevok aj so svojimi priateľmi a dávajte si pozor na dovolenkách!