Odmietla jej jeden večer postrážiť dieťa a ona ju odmietla ako krstnú mamu…

Odmietla jej jeden večer postrážiť dieťa a ona ju odmietla ako krstnú mamu…

16 marca, 2024 0 Od Redakcia

Keď sa mojej najlepšej kamarátke asi pred rokom narodil syn, požiadala ma, aby som mu bola krstnou mamou. Samozrejme, že som to očakávala a bez rozmýšľania som to prijala. Keby chcela niekoho iného, bola by som neuveriteľne sklamaná.

Mala som to vedieť.

Teraz, o niekoľko mesiacov neskôr, si ani neviete predstaviť, ako veľmi ľutujem, že som to prijala. Ukázalo sa, že moja najlepšia priateľka nechcela krstnú mamu, ale opatrovateľku a využila ma bez ohľadu na naše priateľstvo. Viete, čo urobila?

V podstate ma už odmietla ako krstnú mamu. Mesiac pred krstom ma odmietla a to preto, že som nesúhlasila s tým, že budem jeden večer strážiť jej dieťa, aby ona mohla ísť von s manželom. Od narodenia dieťaťa som s ním bola  mnohokrát a s veľkou radosťou.

Na jednej strane je to dieťa môjej najlepšej priateľky, ktorú zbožňujem, na druhej strane malo byť mojím krstným dieťaťom, mojím duchovným dieťaťom a chcela som si s ním vybudovať krásny vzťah už na začiatku. Len jednu noc som si ho nemohla nechať a to preto, že som mala na to dobrý dôvod.

Musela som ísť do nemocnice k tete, aby si strýko a bratranec mohli oddýchnuť a okúpať sa, ale moja najlepšia kamarátka si myslela, že je to výhovorka. Hneď ako som jej povedala, že si v tú noc nemôžem nechať dieťa, okamžite sa zatvárila kyslo. Nasledujúci týždeň sa mi ani raz neozvala.

Musela som ísť k nej domov, aby som zistila, ako sa má a ako sa jej darí.

Privítala ma veľmi snobským pohľadom a keď som sa jej spýtala, čo sa deje, odpovedala, že sa jej vôbec nepáči, že som si v tú noc nemohla vziať dieťa a že takýmto správaním si nezaslúžim byť krstnou mamou jej dieťaťa!

Nezaslúžim si byť krstnou mamou jej dieťaťa, pretože som ho nestrážila jednu noc? Vážne? Takto meria ľudí? Je taká rozmaznaná? Aj keď som jej vysvetlila, prečo nemôžem, zasekla sa na tom, že som sa jej zriekla, zradila ju a jednoducho si išla svoje. Nechápem, prečo to brala tak osobne.

Je mi veľmi ľúto, že sa takto zničilo priateľstvo a rovnako ma mrzí, že sa z mojej priateľky vykľula namyslená osoba. Lepšiu krstnú mamu a lepšiu priateľku ako mňa nenájde. Keď si to uvedomí, bude už neskoro.