„Odmietol som si v lietadle vymeniť miesto s matkou s malým dieťaťom. Zaplatil som za to“…

„Odmietol som si v lietadle vymeniť miesto s matkou s malým dieťaťom. Zaplatil som za to“…

20 februára, 2024 0 Od Redakcia

Istý muž vyvolal búrlivú diskusiu medzi cestujúcimi a na sociálnych sieťach, keď si odmietol vymeniť svoje sedadlo, aby urobil láskavosť rodine cestujúcej s dieťaťom.

Incident sa stal počas 10-hodinového letu z Európy do Ázie a muž to neskôr opísal na Reddite. Vysvetlil, že si spolu s manželkou zaplatili extra priestor na nohy, ktorý je k dispozícii len na sedadlách v prvom rade a keď ho matka s malým dieťaťom požiadala, aby sa posunul o jeden rad dozadu, odmietol sa vzdať svojho miesta, uvádza Mirror.

„Minulý týždeň sme s manželkou absolvovali 10-hodinový let z Európy do Ázie. Lístky sme si rezervovali v dostatočnom predstihu a podarilo sa nám rezervovať miesta, ktoré sme chceli dve miesta v prvom rade. Zaplatili sme si za tieto sedadlá, pretože to bol dlhý let a chceli sme mať viac miesta na nohy,“ vysvetlil na Reddite.

„Keď sme nastupovali, na prostrednom sedadle sedela žena s dieťaťom v náručí. Ešte skôr, ako som si stihol dať tašku do úložného priestoru, obrátila sa na mňa a požiadala ma, aby som si vymenil miesto s jej manželom. Potom ukázala na svojho manžela v druhom rade a povedala mi, že jej manžel by mal byť vedľa nej, aby jej pomohol s dieťaťom.

Moja manželka mlčala, zatiaľ čo ja som tej žene zdvorilo, ale dôrazne povedal, že keďže sedadlo jej manžela je v druhom rade, bohužiaľ si ho s ním nevymením, pretože som si priplatil za priestor na nohy navyše.“ Matka potom požiadala letušky o pomoc, ale muž im povedal, že sa odmieta vzdať svojho miesta.

Nakoniec sa im podarilo nájsť dve ďalšie miesta v prvom rade, kam sa manželia súhlasne presunuli, takže všetci boli so svojimi miestami spokojní. Situácia však už bola dosť napätá a po tom, čo sa pohli, muž počul, ako ho matka chvíľu komentuje.

„Keď som tento incident vysvetlil svojim príbuzným, povedali, že som si mal jednoducho vymeniť miesto, pretože mali so sebou dieťa a celý rozhovor sa uberal iným smerom o tom, že majú dieťa. Manželka so mnou súhlasí, že ich zlé plánovanie nie je náš problém a ak by neboli k dispozícii dve miesta, mali sme zostať na svojich miestach,“ povedal.

Používateľov Redditu tento príbeh rozdelil a zatiaľ čo mnohí súcitili s matkou malého dieťaťa, iní sa muža zastávali a tvrdili, že má právo na miesto, za ktoré zaplatil.

„To, že máte dieťa, vás automaticky neoprávňuje na to, čo chcete, najmä preto, že rezervácia bola vykonaná vopred a mali ste dostatok času na naplánovanie cesty rovnako ako oni,“ napísal jeden z komentujúcich.

„Zaplatili ste si za toto sedadlo a extra priestor na nohy. Ak chcela sedieť so svojím manželom, mali si rezervovať miesta vedľa seba,“ dodal ďalší používateľ.

Ako by ste reagovali vy?