Po 30 rokoch vystopoval svoju dávno stratenú sestru. Ona preňho urobila neuveriteľný čin…

Po 30 rokoch vystopoval svoju dávno stratenú sestru. Ona preňho urobila neuveriteľný čin…

20 februára, 2024 0 Od Redakcia

Po tom, čo sa Mark MacDonald dozvedel, že bol adoptovaný od mladého veku, veľmi nepremýšľal o vypátraní svojej biologickej rodiny. Keď sa však dozvedel, že nemôže mať deti, všetko sa zmenilo. Mark vyrastal s vedomím, že bol adoptovaný potom, čo ho jeho biologická mama porodila vo veku iba 16 rokov, ale hovorí, že na to nikdy veľmi nemyslel.

V skutočnosti sa Mark nikdy neobťažoval zisťovať viac o svojej biologickej rodine, kým on a jeho manželka Tina nezistili, že nie sú schopní bezpečne počať dieťa. Po prijatí zdrvujúcej správy začal 49-ročný profesor z Portlandu v štáte Oregon pátrať po svojich skutočných rodičoch.

Mark pre publikáciu povedal, že chcel nájsť spojenie, v ktorom dúfal, že sa mu podarí mať deti.

V rovnakom čase, ako hľadal svoju rodnú matku, sa Mark a Tina pozreli aj na možnosti náhradného materstva.
Mark pôvodne z Kanady požiadal kanadskú vládu o nájdenie svojej rodnej matky, pričom tento proces opísal ako „pomalý“. Jedného dňa však dostal hovor, na ktorý čakal, jeho mamu vypátrali a chcela sa s ním stretnúť. Tiež zistil, že je teraz vydatá a pár mal ďalšie tri deti.

Medzitým Rachel Elliottová, Markova biologická sestra, premýšľala o vypátraní svojho dávno strateného brata a vedela, že existuje už niekoľko rokov po tom, čo jej mama povedala tento príbeh. Keď sa dozvedela, že Mark požiadal o stretnutie s ňou a rodinou, nemohla sa dočkať, kým sa s ním skontaktuje a poslala mu e-mail.

Podľa Marka mala dvojica okamžite „mimoriadne intenzívne“ spojenie a začali si pravidelne písať e-maily.

„Stal sa zo mňa taký posadnutý tínedžer, ktorý nerobí nič iné, len si neustále kontroluje e-maily a posiela odpovede,“ povedal Mark. Po siedmich týždňoch online rozhovorov so svojimi príbuznými vzal Mark Tinu do Kentucky, aby sa s nimi prvýkrát stretol osobne. „Stále to boli pre mňa do značnej miery cudzí ľudia, ale nikdy som sa necítil tak pohodlne,“ povedal.

O niečo viac ako dva mesiace priletela Rachel do Oregonu, aby pár znova videla a urobila im neuveriteľnú ponuku, o ktorej už dlho premýšľala.

V poslednú noc svojej návštevy keď si sadli k večeri sa Rachel ponúkla, že vynosí Markovi a Tine dieťa, ktoré nemohli mať a dvojica túto ponuku bez váhania prijala.

A v roku 2008 sa Markovi narodili dcéry dvojičky, Alaska Rachel a Zoe Rachel, pomenované po tete, ktorá ich vynosila.

Teraz sú dievčatá v tínedžerskom veku, Rachel a Mark sa rozhodli napísať knihu o svojom úžasnom stretnutí a nezištnom čine, ktorý Rachel urobila pre svojho brata. Kniha Láska a genetika vyšla 22. marca a dvojici trvalo desať rokov, kým ju napísali. Mark hovorí, že hlavným dôvodom, prečo sa rozhodol napísať knihu bolo to, aby sa jeho dcéry dozvedeli viac o svojej rodine.