Odpoveď 9 ročného dievčatka, ktorého sa opýtali, čo by si prialo najviac, vás rozplače…

Odpoveď 9 ročného dievčatka, ktorého sa opýtali, čo by si prialo najviac, vás rozplače…

20 marca, 2023 0 Od Redakcia

Akékoľvek želanie je voči tomuto úplne malicherné. Dievčatko si vo svojich 9 rokoch praje jediné. Milujúcu rodinu. Patrí medzi tých, ktorí nemali to šťastie v živote. Po pôrode ju jej matka opustila, a tak bol presunutá do detského domova.

A tam prežilo celé svoje detstvo a nič iného vlastne ani nepozná. Teraz má 9 rokov a nikdy nepoznalo, čo je to pravá materská láska. Jej matka sa zachovala zle, keď ju opustila.

Dievčatko má jediné želanie…

Ak sa spýtate akéhokoľvek dieťaťa s milujúcou rodinou, čo si želá na akýkoľvej sviatok, začne hovoriť o hračkách, mobiloch a ďalších veciach. Všetko toto ale môže pôsobiť zbytočne keď to porovnáte s tým, čo chce toto dievčatko, ktorému je ešte len 9 rokov a nikdy nepoznalo aké to je mať vlastného otca a matku.

Preto má aj také želanie. Jej jediným snom je nájsť rodinu, s ktorou by mohlo byť navždy.

Rodinu potrebuje…

Sú vedecké štúdie, ktoré jasne potvrdzujú to, že deti, ktoré majú rodinu sa vyvíjú oveľa lepšie ako tie, ktoré musia žiť v detskom domove. To potvrdzuje aj sociálna pracovníčka, ktorá má malú Janku na starosť. Podľa nej je to veľmi šikovné, nadané dievčatko.

Aby sa mohlo rozvíjať a dosiahnuť svoje ciele, malo by detský domov čo najskôr opustiť a obklopiť sa milujúcou rodinou, ktorá mu prejaví svoje city. Jedine tak nebude brzdený jeho osobný rozvoj.

Pozná len detský domov…

Janka pozná vlastne len jednu jedinú vec. A tou je detský domov. Nikdy nemalo rodinu, nikdy nemal pravú mamičku, ani otca. A po všetkom moc túži. Je najvyšší čas, aby konečne spoznalo taký život, aký v skutočnosti je. Aj keď život v detskom domove nie je zlý, je to niečo iné ako byť doma s rodinou.

A že to dievčatko s hľadaním svojej rodiny myslí skutočne vážne, potvrdzuje aj jeho vianočné želanie. Jemu je jedno čo chcú a čo majú ostatní. Ono túži len po rodine, ktorá sa ho ujme a s ktorou bude môcť byť navždy. Dúfajme, že sa mu tento sen už čoskoro vyplní.

Zdieľajte tento príbeh na Facebooku so svojimi priateľmi, aby každý vedel aké štastie je mať rodinu!