Odsudzujem tú matku: Šokujúce priznanie…

Odsudzujem tú matku: Šokujúce priznanie…

11 mája, 2022 0 Od Redakcia

Mama-blogerka Brook Hallová nám otvorí svoje srdce a porozpráva o mame, ktorá denne kritizuje a obviňuje tým najtvrdším možným spôsobom.

„Posledné dva dni som strávila nepretržitou kritikou jednej známej mamy. Viem, že by som nemala, ale vidím, aká je to mama…

Svoje deti nemala prirodzeným pôrodom a prestala ich dojčiť príliš skoro.

Svojim deťom dala pred spaním zjesť šišky. DONUTS!

Pred spaním im tiež dávala piť jablkový džús.

Kričala na svojho syna, keď jej vylial kávu.

Svojej dcére, ktorá má jeden rok, naďalej podáva fľašu.

Jej syn má 3 roky a stále nosí plienky.

Tento týždeň som už viackrát videla, ako sa jej deti vytrhli z rúk a utiekli z domu. Keď ich naháňala, upustila tašku a všetko sa jej vysypalo na nohy, na okraje legín, ktoré nosí každý deň.

Nekúpe sa každý deň.

Schovala sa do kuchyne a jedla čokoládu, zatiaľ čo jej ročná dcéra kričala v obývačke.

Jeden deň nechá svoje deti celé hodiny plakať a na druhý deň, keď plačú, ide ich pochovať. Nemôže si vybrať jednu výchovnú metódu a držať sa jej stále?

Takmer na každej fotke svojich detí na Facebooku je bez oblečenia.

Keď dá svoje deti do ohrádky, je to ako keby ich dala do väzenia.

Videla som, ako jej deti hádzali cereálie na zem a potom ich odtiaľ jedli!

Bez pocitu viny dáva svojim deťom sladké tyčinky, aby ich podplatila, aby sedeli a správali sa slušne, keď idú von.

Zaspala na gauči, zatiaľ čo jej deti sledovali televíziu a jedli cereálie z podlahy.

Videla som, ako jej syn stojí v kočíku v supermarkete, zatiaľ čo sa jej dcéra snaží otvoriť – a pravdepodobne aj vypiť – fľašu šampónu.

Pri každom jedle jej syn plače, pretože nechce jesť – iba ak mu dá šišky.

Každý deň pije sódu!

V jej dome je zvyčajne neporiadok. Je vyzdobený detskými kresbami a jej nábytok sa tam nehodí.

Každý deň hovorí, že začne cvičiť a držať diétu, ale na jej tele som nevidel žiaden rozdiel. Jej oblečenie je ľahostajné a potrebuje okamžite ostrihať.

Kamkoľvek je jej rodina pozvaná, vždy príde neskoro.

Jej malá dcéra sa niekedy v noci budí a veľmi neskoro zaspáva, takže aby ju uspala, berie ju do postele a spí s ňou.

Chce mať čas pre seba a sníva o víkende bez detí. Prečo by chcela mať čas pre seba, keď nepracuje? Celý deň chodí po dome v legínach a využíva každú príležitosť, aby si sadla na gauč. A ona sa sťažuje, že je unavená?

Nevyzerá to ako veľmi dobrá mama, ktorá robí všetko vyššie uvedené, však?

Viete, kto to je?

JA ÁNO.

V poslednom čase sa neustále obávam, čo o mne a mojich deťoch povedia ostatní, čo sa snažím skrývať. Málokedy s nimi niekam idem, lebo sa bojím, že budú hysterické, nedisciplinované alebo sa nervovo zrútia (a oni aj ja). Snažím sa nehovoriť ostatným o tom, aké rozhodnutia ako mama robím, pretože viem, že ma niekto určite bude kritizovať alebo mi bude chcieť vnútiť svoj názor.

Nedovolím manželovi ani zverejniť na Facebooku fotku nášho domu, ak nevyzerá čisto a upratane alebo ak je na nej moja dcéra vzadu a pije mlieko z fľaše. A tak veľmi sa obávam toho, čo o mne povedia alebo si pomyslia ostatní, že som si prestala užívať život tak, ako kedysi.

Ale… komu na tom naozaj záleží?

Jediným dôvodom, prečo ľudia posudzujú a obviňujú spôsob, akým sa každý rozhodol vychovávať svoje dieťa je, aby sa cítili lepšie, pretože v hĺbke duše vedia, že aj oni majú chyby. Aj keď vám ľudia niekedy radia, robia to preto, že im na vás záleží a chcú vám pomôcť. Nemusím ich rady prijímať, ale môžem ich počúvať bez toho, aby som bola agresívna.

Možno nie som dokonalá, ale som DOBRÁ mama a tým som si istá. Takže odteraz ma môže každý súdiť a kritizovať ako chce. Uvedený zoznam im to v skutočnosti uľahčí.“