Ovdovelý otec sa vzdal všetkého, aby sa mohol starať o svoju dcéru trpiacu detskou mozgovou obrnou.

Ovdovelý otec sa vzdal všetkého, aby sa mohol starať o svoju dcéru trpiacu detskou mozgovou obrnou.

10 mája, 2022 0 Od Redakcia

Vadim prišiel o manželku krátko po pôrode a jeho novorodenej dcére diagnostikovali detskú mozgovú obrnu a hydrocefalus. Tento muž sa musel vzdať svojej práce, aby sa mohol naplno venovať starostlivosti o malú Sophiu, a napriek ťažkostiam sa nevzdáva.

Malá Sophia sa narodila s hydrocefalom a mozgovou obrnou.

Odvtedy Vadim Vnukov z Novosibirska v Rusku ani na chvíľu neopustil svoje dievčatko a robí všetko, čo je v jeho silách, aby jej pomohol a čo najskôr ju posilnil. Matka dievčaťa zomrela na rakovinu takmer hneď po pôrode. Svoju dcéru videla len raz.

Keďže dievčatko potrebovalo neustálu starostlivosť a dohľad, muž musel odísť z práce hlavného konštruktéra a rodina teraz žije z dávok. Tieto peniaze však nestačia na pokrytie nákladov na liečbu dievčatka a splácanie hypotéky. Vadim sa musel naučiť robiť mnohé veci sám, napríklad poskytovať Sophii fyzickú terapiu.

Naplno sa venuje svojmu dievčatku v nádeji, že jej pomôže a pomaly ju uvidí rásť a silnieť. Vďaka neustálej a dôslednej liečbe je nádej, že Sophia bude jedného dňa schopná chodiť sama. Charitatívne organizácie pomohli vyzbierať peniaze na rehabilitáciu dievčaťa a na dve cesty do Číny na liečbu.

Vadim nestráca nádej a vieru, že jeho dievčatko jedného dňa zosilnie a hovorí, že jeho snom je tancovať s dcérou na jej svadbe.

Zdieľajte Vadimov príbeh aj so svojimi priateľmi, nech je inšpiráciou aj ostatným…💕