Opustila som manžela kvôli ženatému mužovi, ale on neopustil svoju ženu kvôli mne!

Opustila som manžela kvôli ženatému mužovi, ale on neopustil svoju ženu kvôli mne!

9 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Ruža spadla tesne pod môj balkón. Pozrela som sa na ňu a potom na nožnice vo svojej ruke. Po líci sa mi skotúľala len jedna slza. Prirodzene som spanikárila a v panike som zbehla dolu schodmi, aby som kvet zdvihla a nejako sa ho pokúsila pripevniť k stonke. Vedela som, že je to nemožné, že ruža sa nikdy nezotaví.

Kvetinu mi daroval môj ženatý priateľ. Znamenalo to pre mňa všetko. Tá ruža bola prísľubom, že moje utrpenie sa čoskoro skončí, že konečne opustí svoju ženu a bude po mojom boku. Samozrejme, už som neverila, že sa to niekedy stane.

Boli sme spolu tri roky. Celý románik sa začal, pretože som sa chcela pomstiť manželovi, ktorý ma podviedol. Chcela som ho podviesť a potom ísť ďalej s vedomím, že sme si už vyrovnaní. Ale veci sa nevyvíjali tak, ako som plánovala. Románik, ktorý sa začal z pomsty, prerástol do skutočného vzťahu a stali sme sa nerozlučnými napriek tomu, že sme obaja chodili večer domov k svojim polovičkám.

Cítila som strašnú vinu za to, že som milovala niekoho iného. Nemohla som sa manželovi pozrieť do očí. Nemohla som sa pozrieť do zrkadla. Ani som nevedela, kto som, len som vedela, že chcem byť s človekom, ktorého milujem. Môj milenec.

Hovorili sme o tom, že opustíme svojich partnerov, že sa vezmeme a budeme mať deti. Ale varoval ma, aby som kvôli nemu neopúšťala svojho manžela. Myslela som si, že to hovorí len preto, lebo sa bojí a chce ma chrániť, tak som ho nepočúvala. Boli sme spolu dva roky, keď som sa s manželom rozviedla.

Hneď po rozvode som zavolala svojmu milencovi a spoločne sme sa radovali. Boli sme o krok bližšie k tomu, aby sme boli oficiálne spolu. Teraz bola na rade on a sľúbil, že sa čoskoro pohne. Dohodli sme sa, že od manželky odíde v máji, ale keď s ňou bol aj na konci mesiaca, začala som strácať nádej.

Našťastie, krátko nato môj brat opustil svoju ženu kvôli milenke. Tajne som sa tešila, pretože som zistila, že naša situácia je podobná, ale pamätám si, že som si pomyslela: prečo sa to nedeje mne? Čo by tá žena mohla ponúknuť môjmu bratovi, čo by som ja nedala svojmu milencovi?

Prečo mi zostávajú len prázdne sľuby a sebaobviňovanie, že som určite niečo pokazila, že ho nedokážem udržať vo vzťahu? Potom som si uvedomila, že môj brat a moja situácia sú veľmi odlišné, ale to mi dalo nádej. Verila som v muža, ktorého som milovala, verila som, že jedného dňa splní svoje sľuby a opustí svoju ženu kvôli mne. Už som urobila, čo som mohla.

Ale nič sa nestalo. Trpela som ďalší rok, čakala som na muža, ktorého som nikdy nemohla mať a čím dlhšie som čakala, tým viac som trpela. Stále som myslela na neho a na všetky ženy, s ktorými sa priatelil. Podozrievala som všetko a všetkých, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale on presne vedel, čo robí a ako ma udržať pri sebe.

Ak sme sa pohádali, vždy sa ospravedlnil a priniesol kvety. Po poslednom veľkom škandále – myslel si, že kontrolujem jeho Facebook – mi priniesol zvláštnu červenú ružu. Ruža, ktorú som nechala spadnúť, bola symbolom konca, konca nášho vzťahu. Bol to deň, keď som sa po mnohých rokoch konečne rozhodla, že to nestojí za to utrpenie.

V jeden teplý deň som sa s ním rozišla po telefóne. Bola som zničená. Celé týždne som trpela rozchodom: nejedla som, nespala som, nevstávala som z postele. Nemohla som zniesť myšlienku, že je so svojou ženou a nie so mnou. Ale vedela som, že ak sa k nemu vrátim, všetko zostane po starom: ja budem dúfať, on bude sľubovať a ja budem neustále sklamaná.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.