„Otec, ja nechcem zomrieť!“ Kričal 8-ročný chlapec, ktorého napadli žraloky……

„Otec, ja nechcem zomrieť!“ Kričal 8-ročný chlapec, ktorého napadli žraloky……

9 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Britský školák na dovolenke na Bahamách si myslel, že je po ňom, keď ho napadli žraloky. Začali ho obkľučovať žraloky, keď sa hral vo vode. Osemročnému chlapcovi zostali hlboké rany na nohách a pred vážnejším zranením ho zachránila jeho sestra. Deväťročnej Lily sa ho podarilo vytiahnuť z vody, aby ho mohli previezť do nemocnice na trojhodinovú operáciu.

K útoku došlo, keď sa hrali v lagúne počas vysnívaného výletu po piatich ostrovoch malebného regiónu. Jeho 40-ročná mama Kerry povedala, že Finley bol napadnutý počas výletu po tom, ako dovolenkári začali „hádzať obed do vody“. Kerry, ktorá je rozvedená s otcom Michaelom, pre MailOnline povedala: „Nebola to Finleyho vina. V rámci výletu ho nabádali, aby išiel do vody, nevedel, že to nemá robiť.

„Ľudia však začali do vody hádzať obed a žraloky ho napadli. Bol vo vode len pár minút. Bola to len nešťastná náhoda.Finleyho museli odviezť na vozíku na neďalekú kliniku, aby mu ošetrili zranenia a potom ho letecky previezli do hlavného mesta Nassau na operáciu, ktorá stála 2 000 libier. Otec Michael, 44 rokov, povedal pre The Sun: „Môj syn mohol byť zabitý. Bolo to ako scéna z filmu Čeľuste.

Pán Downer povedal, že zrazu počul vydesený krik a videl desiatky žralokov, ako krúžia okolo Finleyho. Obchodný riaditeľ dodal: „Stále opakoval: Otec, ja nechcem zomrieť. Otec, ja nechcem ísť do neba.“ Dodal: „Bolo tam toľko krvi. Kúsky nohy mu viseli. V tom čase bola rodina na výlete, ktorý zahŕňal aj kúpanie so sprievodcom v Compass Cay.

Organizátor zájazdu Exuma Escapes tvrdil, že rodina išla bez sprievodcu do oblasti, ktorá sa na zájazde nepoužíva. Uviedol, že zvieratá sú zvyčajne učenlivé a neútočia, pokiaľ sa s nimi nezaobchádza nesprávne. Finley sa zotavuje doma v Ketteringu, ale potrebuje invalidný vozík a bolo mu povedané, že mu zostanú jazvy.

Prajeme Finleymu skoré uzdravenie…