Osemročné dieťa zavolalo políciu. Nemohla sa pozerať na to, čo jej matka robí s jej malou sestrou…

Osemročné dieťa zavolalo políciu. Nemohla sa pozerať na to, čo jej matka robí s jej malou sestrou…

28 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Žiaľ, vo väčšine prípadov sa dieťa ukáže ako zrelšie a zodpovednejšie než jeho rovesníci alebo dokonca rodičia, keď je potrebné konať v núdzovej situácii. Osemročné dieťa zavolalo políciu, pretože sa nemohlo pozerať na svoju 40-ročnú matku, ako sa potáca na nohách a stará sa o jej malú sestru. Obávala sa, že by sa jej mohlo niečo stať.

Incident sa odohral nedávno v Ursynove vo Varšave. Dievčatko bolo oveľa zodpovednejšie ako jej dospela matka. Nemohla sa pozerať na matku, ktorá sa potáca na nohách a v náručí drží dvojročné dieťa. V obave, že by sa jej sestre mohlo každú chvíľu stať niečo zlé, zavolala políciu a požiadala ju o pomoc v tejto ťažkej situácii.

Na miesto činu rýchlo pribehla polícia. Vchodové dvere boli otvorené dokorán. Mladšie dieťa už bolo v postieľke, zatiaľ čo staršia dcéra sedela na gauči vedľa opitej matky. Žena bola v takom stave, že už nemohla hovoriť. Dychová skúška ukázala takmer 3 promile alkoholu v krvi, čo je prakticky otrava alkoholom…

Dcéra povedala, že ich otec odišiel z domu a už sa nevrátil, hoci mu volali. Nakoniec sa k nemu dostala polícia…

„UVIEDOL, ŽE NEZOSTAL DOMA, ABY SA POSTARAL O SVOJE DCÉRY, PRETOŽE ODIŠIEL DO KRČMY A DETI NECHAL V STAROSTLIVOSTI ICH TRIEZVEJ MATKY….“

Muž sa krátko nato vrátil domov. Vykonali mu aj skúšku, pri ktorej mu v krvi namerali 1,5 promile alkoholu. To je veľa… Keď sa nezodpovednej matke podarilo vytriezvieť, úrady ju informovali, že jej deťom hrozí bezprostredné nebezpečenstvo smrti alebo vážneho poškodenia zdravia a začali proti nej viesť konanie. Hrozí jej až päť rokov väzenia.

O umiestnení rodiny teraz rozhoduje súd pre rodiny a mladistvých.