Otec si odmietol nechať dcéru doma, aby jeho žena mohla ísť za babičkou do zahraničia: Ľudia ho nazvali „kreténom“…

Otec si odmietol nechať dcéru doma, aby jeho žena mohla ísť za babičkou do zahraničia: Ľudia ho nazvali „kreténom“…

11 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Koľkokrát to ešte budeme musieť hovoriť? Otec, ktorý sa stará o svoje deti, je otec a nie opatrovateľka, ale niektorí ľudia nedokážu pochopiť túto veľmi jednoduchú vec. Naša najnovšia „obeť“ sa objavila na Reddite v sekcii „Som hajzel“, kde mnohí ľudia denne opisujú rôzne príhody zo svojho života, keď nevedia prísť na to či majú pravdu, alebo nie a v tomto prípade áno, tento otec sa mýli.

Tu je pozadie: Tento otec daroval svojej manželke k narodeninám letenku do Talianska, aby navštívila svoju babičku. Znie to celkom v pohode, až na to, že kúpil lístok aj pre ich štvorročnú dcéru, aby išla s ňou. Manželka, ktorá nepracuje, je doma a vychováva dieťa, chcela ísť sama, aby si oddýchla, ale on si nechcel zobrať voľno, kým nebude urgetne musieť. Keďže nemohol nájsť nikoho, kto by malú strážil, kým bude v práci, povedal manželke, aby si dieťa vzala so sebou, ak chce absolvovať túto cestu a vidieť babičku.

„Navrhol som, aby sme si našli niekoho, kto by dieťa postrážil, ale nemáme nikoho nablízku a bol by pre mňa problém, aby som bol doma celý týždeň a nepracoval. Milujem svoju dcéru, ale nechcem si vziať týždeň voľna, keď si ju môže vziať so sebou“

Pod jeho príspevok napísalo 4 000 ľudí: „Áno, si kretén…

Najobľúbenejšie komentáre poukazovali na jednoduchú, univerzálnu pravdu, že keď je dieťa vaše, nemáte ho preto, aby ste potešili druhého rodiča, ale preto, pretože ste rodič a musíte. Za to, že urobíte samozrejmú vec a necháte si svoje dieťa, nedostanete zaplatené ani vám nebude blahoželané.

Jeden používateľ dokonca povedal: „Keď máte so sebou deti, nie je to dovolenka, je to len výlet. Ten, kto si berie dovolenku, zostáva doma, zatiaľ čo jeho manželka cestuje na iný kontinent s batoľaťom ako spoločnosťou.“

„Chceš, aby tvoja manželka cestovala sama so štvorročným dieťaťom za babičkou, ktorá jej veľmi chýba a ktorú očividne nevidí často, pretože si nechceš nechať dieťa na pár dní, keď môžeš,“ napísal ďalší používateľ.

„Nezabúdajme, že cestovanie do zahraničia so štvorročným dieťaťom je náročné a stále to nie s tou pandémiou úplne ok. Táto žena musí okrem množstva vecí, na ktoré musí myslieť, každú minútu dbať na to, aby jej dieťa bolo v bezpečí a aby si obe neustále dezinfikovali ruky,“ uviedol tretí používateľ.

Pred kúpou medzinárodných leteniek by ste sa mali poradiť so svojou manželkou, a keď niekomu dávate darček, mal by to byť skutočný darček. Aj vy ste rodič a musíte jej pomôcť, dodal ďalší.

Aký je Váš názor?