Otec zosnulej Evelyne sa s ňou rozlúčil šokujúcim príspevkom: „Boh nemal zľutovanie“…

Otec zosnulej Evelyne sa s ňou rozlúčil šokujúcim príspevkom: „Boh nemal zľutovanie“…

25 februára, 2024 0 Od Redakcia

Otec zosnulej Evelyn, ktorá „odišla“ vo veku štyroch rokov, je šokovaný a šíri obrovský smútok. Malá Evelyna v posledných mesiacoch bojovala ťažký boj s rakovinou, ale nedokázala sa udržať pri živote. Jej otec Haris sa s ňou rozlúčil šokujúcim príspevkom na sociálnych sieťach.

Pozrite si slová jej otca:

Z celého srdca si želám, aby už nikto nezažil takú bolesť, akú teraz cítime my. Brilantné, sladké, krásne dieťa, plné lásky a láskavosti, ktoré pomaly odchádza v náručí svojho otca a matky… nech mi hovoria čokoľvek, nič z toho nedokáže opísať bolesť, ktorú cítim.

V piatok ráno o 5:35 je moja duša navždy zatemnená. Bez ohľadu na to, koľko toho v živote máte, bez ohľadu na to, čo vám ponúkajú, táto bolesť tu bude navždy a nič ju nemôže zmierniť. Musíme sa naučiť žiť s neprítomnosťou..naša Evelyn za tie mesiace dozrela na svoj vek rýchlejšie.

Boli chvíle, keď trpela, ale nevzdávala sa. Bola to skutočná bojovníčka, pretože chcela žiť, mať sa dobre, chodiť do školy za kamarátmi, dostávať hračky, hrať sa a chodiť s nami na prechádzky. Snažila sa byť silná a nedávať najavo, že ju niečo bolí, aby nás nezarmútila.

Dokonca aj v posledných chvíľach, keď už nemohla hovoriť, sotva pootvorila svoje sladké ružové pery, aby nám povedala „ďakujem a prepáč“. Je to taká veľká nespravodlivosť, že sa zrazu objaví príšera menom rakovina a pomaly nám ju vezme…

V tej chvíli, keď vám lekári povedia, že je to s vaším dieťaťom také zlé, že je to veľmi ťažké, že už nemôžeme nič robiť, že táto rakovina je, bohužiaľ, agresívna a metastázuje, že má 0. 01% šanca na prežitie a že len zázrak môže zachrániť vášho anjelika, potom padnete na kolená, plačete, strácate rozum a po chvíli sa snažíte pozbierať kúsky, aby ste urobili nemožné a našli spôsob, ako zachrániť vaše dieťa, za ktoré by ste dali VŠETKO.

Vrhnete sa do čítania, výskumu, hľadania alternatívnych liečebných postupov, pokusov, lekárskych správ, ktoré počujete a čítate. Strávite nespočetné množstvo hodín, akoby ste sa učili na lekára, dúfajúc, že niečo objavíte, dúfajúc, že vyrobíte zázračné sirupy, o ktorých lekári nevedia a pritom neustále plačete a modlíte sa k Všemohúcemu, aby Vás vypočul, aby jej dal šancu, pretože je nevinné dieťa.

Prosíš Boha, chodíš do všetkých kostolov a kláštorov v okolí, prednášaš jednu prosbu za druhou, prestávaš spať a jesť, ale bohužiaľ nič… Boh neprejavil žiadne milosrdenstvo. Prosil som o dve veci, buď aby môj anjelik zostal na zemi a mal sa dobre, alebo aby si ho vzali bez bolesti a utrpenia.

Ani jedna z týchto dvoch vecí sa nestala. V posledných dňoch veľmi trpela a my tiež..akí sme boli v živote hriešni, že sme si niečo také zaslúžili? Tí, ktorí nás naozaj poznajú, potom vedia či sme si to zaslúžili. Stále počúvam, že „nikto nepozná Božiu vôľu“. V skutočnosti to nikto nerobí. Ale nemyslím si, že by Boh nemohol vypočuť anjela, ktorý sa každý deň modlil a hovoril: „Mária, uzdrav ma, Bože, uzdrav ma, Pane Ježišu Kriste, zmiluj sa nad svojou služobnicou Evelyn“.

Čo zlé urobilo malé dieťa, že ho tak mučili?

A keď príde koniec, opäť máte pocit, že ste neurobili dosť. Pretože vaše dieťa odcestovalo do neba s anjelmi. Zostala vám bolesť, o ktorej viete, že sa bude každým dňom zhoršovať. Viete, že neprítomnosť sa bude len zhoršovať.

Šťastnú cestu do neba ti prajem, môj malý anjelik. Miloval som ťa viac ako čokoľvek iné na svete. Dala si nám najlepšie štyri roky nášho života. Smiali sme sa, bolelo nás to, plakali sme spolu, ale ty si bola to najlepšie, čo sme mali… Budem na teba myslieť navždy.

Je mi ľúto, že ma bolí srdce, ale odišla si zbytočne… ľutujem, že som bol bezmocný, aby som ťa zachránil…

MILUJEM ťa, MILUJEM ťa a chýbaš mi od prvej minúty.

Podeľte sa o tento príbeh aj s ostatnými… a prajeme rodine úprimnú sústrasť…