V tomto hangári je niečo veľmi výnimočné! Budete ohromení tým, čo sa nachádza vo vnútri!

V tomto hangári je niečo veľmi výnimočné! Budete ohromení tým, čo sa nachádza vo vnútri!

25 februára, 2024 0 Od Redakcia

Je úžasné, ako ďaleko pokročila technológia. Sme zvyknutí na nové a zaujímavé veci, ale aj toto nás prekvapilo. Možno sa to zdá prekvapujúce, ale v nemeckom Brandenburgu sa nachádza tropický ostrov. Je to úžasné miesto s modrými lagúnami, jemným pieskom a čistou vodou. Najzvláštnejšie je prostredie, v ktorom tento nádherný komplex vznikol. Tropický ostrov sa nachádza v tomto hangári. Rozloha budovy je ohromujúca, na dĺžku má 360 metrov a na šírku 210 metrov.

V 90. rokoch 20. storočia budovu vlastnila spoločnosť Cargolifer AG, ktorá tu vyrábala vzducholode. Podnikanie však nebolo úspešné. Vďaka ázijským sponzorom tu vznikol fantastický park. Toto miesto má vlastnú mikroklímu, pláže boli navrhnuté tak, aby pripomínali jazerá, a na brehoch boli vysadené tropické rastliny. Toto miesto je skutočnou džungľou, v ktorej spokojne štebocú aj tropické vtáky. V exotickom parku žijú aj plameniaky.

Tí, ktorým jeden deň na prehliadku tohto miesta nestačí, sa môžu ubytovať v hoteli, ktorý sa tiež nachádza v budove. Ako môžete vidieť na fotografiách, toto miesto je vždy plné ľudí. Už nemusíte nasadať do lietadla a letieť cez hory a vody, aby ste sa dostali do tropických oblastí. Toto miesto sa nazýva „Exotický ostrov“ a naraz sa tu môže ubytovať až 6 000 ľudí. Park je domovom mnohých druhov tropického hmyzu, ktoré sa, samozrejme, nesmú voľne pohybovať po pláži. Turisti si ich však môžu pozrieť cez sklo.

Večer sú bazény osvetlené, čo robí výhľad ešte fantastickejším! Nachádzajú sa tu kaviarne a reštaurácie v tropickom štýle. Aby návštevníci nezabudli, v ktorej časti ostrova sa nachádzajú, môžu navštíviť aj skutočnú dedinu postavenú v nemeckom štýle. Deti sa môžu hrať vo vode a na zemi. Milovníci stanov tu nájdu skutočnú stanovú dedinku. Tropický ostrov je otvorený po celý rok a vždy ponúka rovnaké podnebie. Aj keď vonku mrzne, vo vnútri je stále +26 stupňov, takže turisti si môžu užívať príjemnú klímu a množstvo zábavy.

Kto by si pomyslel, že bývalá továreň sa môže premeniť na tropické letovisko? Ak vás to zaujalo, navštívte jeden z najmodernejších kúpeľných komplexov v Európe.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi.