Pamätá si na traumatický zážitok, akoby to bolo včera. Po 80-tich rokoch sa však jeho najväčší sen splnil…

Pamätá si na traumatický zážitok, akoby to bolo včera. Po 80-tich rokoch sa však jeho najväčší sen splnil…

22 februára, 2022 0 Od Redakcia

Bill Cordes strávil takmer celý svoj život hľadaním svojho bračeka. Mal len 7 rokov, keď mu z náručia zobrali jeho brata Roberta Wilsona. Pamätá si na traumatický zážitok, akoby to bolo včera – žena mu vzala z náručia jeho 4-mesačného brata a povedala mu, že to bude najlepšie.

“ Chytil som ho a rozbehol som sa smerom k domu. Chcel som ho schovať do skrine a zastavili ma na verande a vysvetlili mi, čo sa deje. Povedali, že bude v dobrých rukách a to bolo naposledy, čo som ho videl,“ povedal Bill podľa WFMZ. Bill bol príliš mladý na to, aby pochopil, že jeho mama bola v tom čase považovaná za neschopnú nechať si svoje dieťa a Robert bol vzatý do pestúnskej starostlivosti – chcel len chrániť svojho bračeka.

Netušil, že prejde takmer 80 rokov, kým bude opäť držať svojho brata.

Bill (87) a Robert (79) viedli úplne oddelené životy, bojovali vo vojnách, presťahovali sa do iných štátov a zosobášili sa.

Až keď sa Billova vnučka Dana Cordesová rozhodla hľadať Roberta, v Billovi vzplanula nová nádej, ale tento proces trval roky. „Hľadal som ho 20 rokov. Nemala som veľa informácií,“ dodala Dana. Nakoniec to bolo genetické testovanie, ktoré ich dvoch spojilo a Roberta našli žiť v Arizone. Obaja sa dali dokopy na Billovej farme v Bloomsbury, New Jersey.

„Celý život som ho hľadal – neskutočné,“ hovorí Bill, ktorý nedokáže zadržať slzy.

Bill podal malú repliku svojho červeného traktora Robertovi a povedal, že jeho jediným želaním je vziať ho na jazdu na traktore. Dvaja bratia sa nemohli prestať objímať, keď preplakali veľa príbehov.

„Chcem počuť každé slovo, ktoré tento muž povie,“ povedal Robert.

Na otázku, ako títo dvaja ostanú v kontakte, Robert povedal: „Moja žena to ešte nevie, ale myslím, že by som sa sem mohol presťahovať.“

Taký krásny príbeh, ktorý nám všetkým pripomína, aby sme sa nikdy nevzdávali svojich snov, bez ohľadu na to, ako dlho to bude trvať.