Pár dostal správu, ktorá obrátila ich život hore nohami…

Pár dostal správu, ktorá obrátila ich život hore nohami…

19 marca, 2022 0 Od Redakcia

Keď Mariah Nelesen (23) v januári dostala zdrvujúcu správu, že má rakovinu, ona a jej snúbenec Clay (24) sa to snažili stráviť. Len o osem dní neskôr mal Clay telefonát, ktorý obrátil ich svet hore nohami. Pár sa zúfalo snaží zosobášiť čo najskôr po tom, čo obaja dostali zdrvujúce diagnózy len niekoľko dní po sebe. Clay a Mariah sa zasnúbili 26.12 v roku 2020 a dátum svadby si stanovili na 10. júna 2022.

Ale ich plány sa zmenili v januári, keď každý z nich dostal život meniace telefonáty – čo znamená, že sú obaja odhodlaní žiť život naplno, uvádza KTLA. Dvojica z Michiganu v USA si užívala dlhé zasnúbenie a práve rozoslala pozvánky na svadbu, keď sa Mariah 11. januára dozvedela, že má rakovinu vaječníkov. Povedala, že to nebol telefónny hovor, ktorý niekto očakáva, že dostane.

Kým sa ona a Clay vyrovnali s jej diagnózou, pár čakalo ešte viac zlých správ – no tentoraz to bol Clay.

Clay povedal novinám, že mu jeho lekár zatelefonoval a povedal mu, aby okamžite išiel na kliniku, pretože mal podozrenie, že má leukémiu po tom, čo dostal späť výsledky krvných testov. Pri vysvetľovaní svojich skúseností na webovej stránke zriadenej na informovanie ľudí o ich príbehu dvojica uviedla, že Clayovi bola oficiálne diagnostikovaná akútna myeloidná leukémia, ktorá si vyžadovala okamžitú liečbu.

Mariahina oficiálna diagnóza bola rakovina vaječníkov z granulóznych buniek, čo je rakovina nízkeho stupňa a bude si vyžadovať operáciu aj chemoterapiu. Zatiaľ čo Clay išiel okamžite do nemocnice na ošetrenie – kde zostal 40 dní – Mariah podnikla kroky na zmrazenie vajíčok. Clay povedal: „Nejde len o jednu osobu, ale o nás oboch.“ Povedal však, že dvojica zostáva pozitívna, pretože hnev a frustrácia z ich situácie veci len zhorší.

Zatiaľ, čo sa Clay pripravuje na transplantáciu kmeňových buniek ako súčasť liečby, pár sa rozhodol, že je čas posunúť dátum svadby na 9. apríla.

Podľa nastávajúceho ženícha by zmena dátumu znamenala, že dvojica by mohla spolu prejsť túto ťažkú ​​situáciu už ako manželský pár. Mariah povedala: „Bez ohľadu na to, čo sa teraz deje, to bude výnimočný deň.“

Dvojica vie, že cesta pred nimi bude ťažká, ale plánujú ju prejsť spolu ako manželský pár. Clay povedal: „Pred zdravím bude trochu viac chorôb, ale to je v poriadku.“ Dvojica si založila stránku GoFundMe, ktorá im pomôže pokryť náklady na zdravotnú starostlivosť a účty za domácnosť, ako aj darčeky na svadbu a medové týždne.

Prajeme im veľa šťastia a dúfame, že obidvaja budú v poriadku 💕🍀…