Pár si adoptoval dievča, ktoré odmietli pre jej vzhľad. Teraz je z nej svetová hviezda!

Pár si adoptoval dievča, ktoré odmietli pre jej vzhľad. Teraz je z nej svetová hviezda!

29 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Príbeh Michaely DePrinceovej je skutočne inšpiratívny. Nielenže prekonala všetky prekážky, ktoré sa jej postavili do cesty, ale tiež dokázala, že staré známe príslovie „nesúď knihu podľa obalu“ je správne! Michaela DePrince, vtedy známa ako „Mabinty Bangurawas“, sa narodila v Sierra Leone v roku 1995.

Krátko po svojom narodení prišla o oboch rodičov v dôsledku občianskej vojny vo svojej krajine a bola umiestnená do sirotinca. V sirotinci sa začala DePrinceovej nočná mora. Trpela vitiligom, ochorením, pri ktorom pokožka stráca pigmentové bunky a v dôsledku toho stráca farbu. Toto ochorenie spôsobilo, že sa jej na krku vytvorili biele škvrny, kvôli ktorým bola vystavená mnohým posmeškom a nadávkam zo strany svojej komunity.

Jej jedinou priateľkou bolo iné dievča s rovnakým menom ako ona, „Mabinty“.

Kvôli jej stavu ju označili za „diablovo dieťa“ a nikto si ju nechcel adoptovať. Spomína na svoje hrozné zážitky v sirotinci slovami: „Zaradili nás. Číslo jedna bolo obľúbené dieťa a číslo 27 bolo najmenej obľúbené… Ja som bola číslo 27.“ Kvôli zanedbávaniu, ktorému čelila, strávila veľa dní vyhladovaná. Jej život sa zdal byť beznádejný, až kým náhodne nenarazila na obrázok baletky v časopise.

V rozhovoroch sa podelila: „Nebolo to len tým, že je to baletka. Bolo to, že vyzerá šťastne. A ja som chcela byť šťastná.“ Dodala, že „ak ju to, čo robí, robí šťastnou, tak to chcem robiť aj ja.“ Jej šťastie sa však malo zmeniť. Istá Američanka bola na ceste do Afriky, aby si adoptovala Michaelinu kamarátku Mabinty.

V sirotinci nastal zmätok a zavolali Elaine, aby si ujasnili, ktorú „Mabinty“ plánuje adoptovať.

Keď Elaine DePrinceová zistila, že Michaela je sirota, ktorú už 12-krát odmietli, rozhodla sa adoptovať obe dievčatá a dala im mená „Michaela“ a „Mia“. O adopcii dvoch dievčat povedala svojmu manželovi až po tom, čo už podpísala papiere.

Manželom DePrinceovcom nebola adopcia cudzia. Manželia si už predtým adoptovali troch chlapcov zo zahraničia. Všetci traja ich adoptívni synovia trpeli hemofíliou. Elaine bola vždy na vrchole špeciálnej starostlivosti, ktorú si jej synovia vyžadovali. No keď bola ich krv postihnutá vírusom HIV, došlo k tragédii.

V tom čase lieky na tento vírus neexistovali a rodina prišla o všetkých troch synov.

To ich podnietilo k opätovnej adopcii. Vtedy si manželia v roku 1999 adoptovali štvorročnú Michaelu DePrinceovú.

Po adopcii okamžite povedala svojim adoptívnym rodičom o svojich snoch tancovať. Adoptívni rodičia jej záujem o tanec z celého srdca podporovali. Elaine DePrinceová a jej manžel ju sami vozili na hodiny tanca a podporovali jej záujmy. Michaele chvíľu trvalo, kým prijala ich bezpodmienečnú lásku a podporu.

Michaela spomína, že mala strach, že svoj nový život stratí.

V jednom rozhovore povedala: „Musela som spať pri zapnutom svetle. Jednoducho som sa bála, že keď ho zhasnem a zobudím sa, budem opäť v sirotinci.“ Poháňala ju potreba dokázať všetkým neprajníkom, že sa mýlia. Aj v Amerike však čelila istým prekážkam. Zistila, že jej stav pokožky bol problémom v jej kariére tanečnice.

Elaine DePrinceová však Michaele povedala, aby bojovala ďalej.

V júni 2020 Michaela prišla o svojho adoptívneho otca a sľúbila, že mu venuje všetky svoje vystúpenia. Napísala mu úprimnú poctu, v ktorej uviedla, že na jej budúceho manžela bude mať veľké očakávania, ktoré musí splniť, pretože jej otec jej dal príklad.

Vďaka láske a prijatiu, ktorých sa jej dostalo od adoptívnych rodičov, dokázala prekonať svoje úzkosti a teraz je slávnou umelkyňou uznávanou po celom svete pre svoje tanečné schopnosti! Roky tvrdej práce sa Michaele skutočne vyplatili vďaka jej úspešnej kariére.

Zdieľajte príbeh Michaely DePrince, aby ste inšpirovali ostatných, ktorí hľadajú nádej!