Po 2 rokoch žena napísala list lekárovi, ktorý chcel aby ukončila tehotenstvo…

Po 2 rokoch žena napísala list lekárovi, ktorý chcel aby ukončila tehotenstvo…

12 februára, 2023 0 Od Redakcia

Keď otehotnela, lekár jej povedal, že sa jej narodí dievčatko s Downovým syndrómom. Potom jej dôrazne odporučil, aby ukončila tehotenstvo. Dva roky po narodení Emersyn napísala Courtney lekárovi list.

„Prišla som do vašej kancelárie v najťažšom období svojho života.

Bola som rozrušená a znepokojená. Stále som nepoznala pravdu o svojom dieťati. A namiesto toho, aby ste ma podporili a povzbudili, navrhli ste mi, aby som tehotenstvo ukončila.

Povedala som vám meno, ktoré by sme dali našej dcére a vy ste sa nás s manželom opäť opýtali či chápeme, že dieťa s Downovým syndrómom má nízku kvalitu života. Navrhli nám, aby sme prehodnotili naše rozhodnutie nepokračovať v tehotenstve.

Od prvej návštevy sa naše stretnutia stali nudnými. Najťažšie obdobie môjho života sa stalo takmer neznesiteľným, pretože ste mi nikdy nepovedali pravdu – moje dieťa je dokonalé. Nie som nahnevaná. Som naozaj smutná. Je mi smutno, že malé srdiečka, ktoré vidíte každý deň, vás nemôžu naplniť radosťou.

Som smutná, že vás nemôžu zastaviť jemné detaily a zázrak tých sladkých malých prstov na rukách a nohách, pľúcach, očiach a ušiach.

Je mi ľúto, že ste sa mýlili, keď ste nám hovorili, že dieťa s Downovým syndrómom zníži kvalitu nášho života. A láme mi srdce, keď si pomyslím, že by ste to dnes mohli povedať znova nejakej matke.

Najviac ma mrzí, že nikdy nebudete mať tú česť spoznať moju dcéru Emersyn. Pretože ako vidíte, Emersyn nielenže zlepšila kvalitu nášho života, ale dotkla sa sŕdc tisícov ľudí. Dala nám zmysel a radosť, ktorá sa nedá opísať slovami. Priniesla nám tie najväčšie úsmevy, smiech a najsladšie bozky na svete.

„Vďaka nej sme si uvedomili, čo je skutočná krása a čistá láska.“

Zdieľajte jej krásny príbeh aj s ostatnými…💕