Po hroznej tragédii sa stalo niečo úžasné…

Po hroznej tragédii sa stalo niečo úžasné…

25 júla, 2022 0 Od Redakcia

Narodenie dieťaťa je to najkrajšie v rodine a jeho strata je to najhoršie, čo môže rodič zažiť. Život Lori a Chrisa Cobleovcov sa v okamihu zrútil, keď prišli pri autonehode o svoje tri deti. Takmer presne o rok neskôr sa stala úžasná vec: páru sa narodili trojčatá.

Lori a Chris podelili o svoj príbeh s Oprah Winfrey a hovorili o nepredstaviteľnej bolesti, ktorú prežívali a o takmer neuveriteľnej druhej šanci, ktorú dostali. Cobleovci mali tri deti: 5-ročného Kyla, 4-ročnú Emmu a 2-ročnú Katie. V deň nehody sa Lori a jej matka Cindy vybrali s deťmi za zábavou a nákupmi, keďže v ten deň oslavovali Kylove narodeniny.

Boli na ceste domov zo zábavného dňa, keď do ich auta vo vysokej rýchlosti narazilo nákladné auto naložené tovarom. Lori stratila vedomie a nepamätala si nič z toho, čo sa stalo potom, ale babička detí si všetko jasne pamätá.

„Počula som, ako sa kov ohýba, vŕzga a škrípe. Bol to ten najstrašnejší zvuk, aký som kedy počula.“ – spomína.

Lori mala ťažký otras mozgu, Cindy mala zlomené rebro, ale zranenia detí boli vážnejšie. Po nehode ich previezli do troch rôznych nemocníc, Lori a jej matka zostali spolu, Kyle a Katie išli do ďalšej nemocnice a Emma do tretej. Chris bol v práci, keď mu oznámili tragédiu. Lekári otcovi čoskoro oznámili ďalšie hrozné správy: Katie a Emma nehodu neprežili.

„Nemohol som uveriť, že sa to deje. Bolo to, akoby sa svet okolo mňa zatiahol.“ – Chris spomína na svoje vtedajšie pocity a dokonca musel povedať svojej manželke, čo sa stalo. Rodičia dúfali, že Kyle prežije, ale lekári uviedli, že chlapcov mozog bol príliš dlho bez kyslíka a nemohol sa zotaviť.

Rodičia nakoniec súhlasili s vypnutím prístrojov, ale najprv Lori previezli do nemocnice, kde sa Kyle liečil, aby sa mohli spoločne rozlúčiť. Nasledujúce mesiace boli pre manželov nesmierne ťažké, žili v akejsi otupenosti a popieraní. „Bolo ťažké vstávať a vykonávať každodenné činnosti, dokonca aj sprchovanie bolo ťažké.

Ale nejako to jednoducho urobíte. Urobili sme to pre nich.“ – Lori povedala. „Myslím, že som prežila, aby som tu mohla zostať s Chrisom. Nemyslím si, že by sám prežil.“ – dodáva.

Krátko nato sa manželia rozhodli dať deťom ďalšiu šancu.

„Vtedy sme sa považovali za rodičov bez detí.“ – hovorí Chris. Pokúsili sa o umelé oplodnenie a asi rok po nehode sa im narodili trojčatá – chlapec a dve dievčatá, Ashley, Ellie a Jake. Rodičia to vždy považovali za zázrak a hoci nič nemohlo nahradiť stratu prvých troch detí, dvojčatá priniesli do života rodiny opäť šťastie.

Ashley, Ellie a Jake vedia o svojich súrodencoch, Lori a Chris si uchovali všetky fotografie Kyla, Emmy a Katie a často spolu navštevujú cintorín.

Zdieľajte ich príbeh aj so svojimi priateľmi, pretože nádej stále existuje…