Po pôrode jej brucho rástlo a rástlo. Keď lekári počas operácie uvideli príčinu, okamžite sa chopili fotoaparátu!

Po pôrode jej brucho rástlo a rástlo. Keď lekári počas operácie uvideli príčinu, okamžite sa chopili fotoaparátu!

6 augusta, 2022 0 Od Redakcia

34-ročná Julia Selina z Petrohradu je mladá, ale skúsená matka, ktorá trpezlivo čaká na svoje druhé dieťa. Presne v 9 mesiacoch sa narodil malý Dima.  Julia požiadala o prirodzený pôrod a spočiatku sa zdalo, že všetko pôjde dobre. Keď sa ukázalo, že dieťa má v maternici komplikovanú polohu, lekári rozhodli, že je potrebný cisársky rez.

Mladá matka súhlasila. Vtedy ešte netušila, že toto rozhodnutie ohrozí jej vlastný život. Dima sa stal silným a zdravým dieťaťom, ale po pôrode sa Julia cítila čoraz horšie. „Začalo mi napučiavať brucho. Je ešte väčšie, ako keď som bola v 9. mesiaci tehotenstva.

Každý pohyb bol strašnou bolesťou.“ Julia povedala: „Potom som si nemohla ani sadnúť.  Situácia sa stala kritickou, ale lekári trvali na tom, že ide o normálnu reakciu po cisárskom reze. Julia mala neznesiteľné bolesti a horúčku. „Pochopila som, že ak budem čakať na pomoc lekárov, moje deti zostanú bez matky,“ spomína.

Julia nakoniec odišla do inej nemocnice. Prvé ultrazvukové vyšetrenie odhalilo obrovské množstvo tekutiny v jej bruchu a… cudzí predmet! Po piatich hodinách jej chirurgovia odstránili z brucha viac ako 2,5 litra hnisu a… operačný plášť! Zostal v jej tele aj po narodení. Sestričky boli v šoku: nahrávali si tento moment na mobilné telefóny.

Po prebudení po život zachraňujúcej operácii a po tom, čo Julia uvidela fotografie, bola v šoku. Ako mladá manželka a matka dvoch detí vie, že je zázrak, že prežila. Žaluje nemocnicu za to, že jej to urobili lekári, ktorým zverila svoj život a život svojho dieťaťa.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.