Svoju 78-ročnú chorú matku nechali v opatere opatrovateľky. Keď videli, čo jej urobila, takmer odpadli!

Svoju 78-ročnú chorú matku nechali v opatere opatrovateľky. Keď videli, čo jej urobila, takmer odpadli!

6 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Cez víkend sa objavilo hrozné video, na ktorom 78-ročnú matku dvoch detí bezohľadne týra jej údajná „opatrovateľka“. Obeť, Sabina Marsdenová, trpí demenciou. Jej dve dcéry, Gina a Mandy, ju pravidelne navštevujú a starajú sa o ňu po večeroch a cez víkendy.

Žiaľ, odkedy zomrel Sabinin manžel, otec dievčat Malcolm, sestry boli nútené prijať opatrovateľku, ktorá sa o ich matku starala počas dňa, keď boli v práci. Sestry tušili, že niečo nie je v poriadku, pretože stav ich matky sa postupne zhoršoval. Gina a Mandy nainštalovali do Sabininho domu bezpečnostné kamery po tom, čo mali podozrenie, že ich matka je zneužívaná.

„Najprv sme si mysleli, že ide len o demenciu. Keď sme vošli do domu, chytila nás za ruky a pevne ich držala,“ povedala Gina.

Jedného dňa Mandy opustila Ketteringov dom len 10 minút pred týraním. Gina práve videla záznam na svojom telefóne v práci, keď predvádzala kameru zákazníkovi v obchode s elektronikou. Na znepokojujúcom videu bolo vidieť, ako Sabinu týra, bije a kričí na ňu. Gina v ňom videla, ako jej matka dala ruky pod prikrývku po tom, čo ju opatrovateľka opakovane udrela.

Opatrovateľka Stacey Georgeová bola po incidente prepustená zo spoločnosti Mega Care a medzitým dostala policajné varovanie. „Udrela ju po zápästí, ale nechápem, prečo to urobila,“ povedala Gina.

Northamptonshirská polícia potvrdila, že skutočne začala vyšetrovanie útoku v Ketteringu. Hovorca vo svojom vyhlásení uviedol: „Ochrana zraniteľných osôb je pre nás prioritou. Sme sklamaní, ak obete a ich rodiny nie sú úplne spokojné s výsledkom vyšetrovania a vítame, ak sa na nás obrátia.“

Keď bola opatrovateľka konfrontovaná s videom, povedala: „Nechcela som jej ublížiť, je mi to ľúto.“