Po pôrode vo veku 66 rokov, sa najstaršia matka „otvorila“ o výchove svojej dcéry!

Po pôrode vo veku 66 rokov, sa najstaršia matka „otvorila“ o výchove svojej dcéry!

13 marca, 2024 0 Od Redakcia

16. januára 2005 sa život jednej ženy navždy zmenil, keď sa vo veku 66 rokov konečne stala matkou. Adriana Iliescu sa narodila 31. mája 1938. Zatiaľ čo väčšina ľudí v jej veku by si pravdepodobne užívala jednoduchší život na dôchodku alebo trávila kvalitný čas so svojimi vnúčatami, Iliescu vychováva svoju teraz dospievajúcu dcéru.

Iliescu, ktorá je rumunskou univerzitnou učiteľkou, filologičkou a autorkou kníh pre deti, sa zapísala do histórie už v januári 2005, keď vo veku 66 rokov porodila svoju dcéru Elizu. Eliza prišla na svet v Giulesti Matternity Hospital v Bukurešti v Rumunsku. Je to Iliescovo biologické dieťa, ale nie jej genetické dieťa, keďže Eliza otehotnela v Iliescovom lone z darovaného vajíčka a spermie. Prostredníctvom oplodnenia in vitro mohla Iliescu konečne prežiť svoj sen stať sa matkou.

V čase, keď porodila Elizu, bola Iliescu najstaršou pôrodnou matkou na svete a dokonca sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov. Hoci rekord prekonala v nasledujúcom roku Maria Del Carmen Bousada de Lara, Iliescuovej príbehu sa dostalo širokej pozornosti médií, pretože sa naďalej delila o kúsky svojho života staršej matky.

V súčasnosti Iliescu a jej dcéra žijú šťastný život a hovorili o tom, ako sa pripraviť na budúcnosť, pretože Iliescu stále starne.

Podľa článku Daily Mail z roku 2008 sa Iliescu a Eliza živili dôchodkom, ktorý je len niečo málo cez 280 dolárov mesačne, ako aj nejaké peniaze navyše, ktoré Iliescu zarobila prácou na čiastočný úväzok ako univerzitná profesorka. Hoci Iliescu nemá rodinu ani blízkych priateľov, ktorí by jej pomohli s výchovou Elizy, má podporu Elizinho krstného otca – lekára IVF, ktorý ju pomohol priviesť na svet.

Bola Iliescu pripravená na materstvo vo svojich starších rokoch? „Som fit a zdravá a nikdy som nemala žiadne choroby,“ povedala. „Nefajčím a nepijem. Ak budem žiť tak dlho ako moji rodičia, Eliza bude mať 20 rokov, keď zomriem.“ Iliescu však povedala, že si myslí, že jej má ešte „veľa čo dať“.

Hoci Iliescu niekedy cudzí ľudia nazývajú „babka“, keď je vonku so svojou dcérou, hovorí, že „nikdy netrpela žiadnymi predsudkami“. Mama dodala: „V Rumunsku sú ľudia, ktorí majú deti, veľmi obdivovaní.“

Iliescu priznala, že nie je ľahké byť mamou, ale je šťastná, že konečne prežije svoj sen. „Vždy som chcela dieťa, ale bola som tak zaneprázdnená, že som nikdy nemala partnera,“ vysvetlila Iliescu. Plánuje aj budúcnosť a hovorí, že Eliza bude mať právo pracovať a bude sa môcť o seba postarať.

Pre Iliescu, ktorá má teraz 86 rokov, bolo materstvo odmenou. Povedala: „Mať dieťa je úžasná vec. Myslieť si, že ste nežili pre nič za nič.“ Podľa Bright Side, teraz 17-ročná Eliza dúfa, že jedného dňa pôjde na vysokú školu.

Zdieľajte článok aj so svojimi priateľmi.